Lista ocen Renault Laguna II Kombi (207) - Widoczność

Na liście zabraknie 307 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~luki323i
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Widzenie do przodu w miarę dobre, laguny mają na seryjnym zawiasie uniesiony lekko \"dziób\" przez co słabiej widać to co się dzieje bezpośrednio przed maską, mam też dość nisko fotel więc może to też mieć jakiś wpływ na moje odczucia. Widoczność do tyłu z kabiny...nie mam pojęcia, dużo jeżdżę też dostawczakiem i jestem przyzwyczajony do patrzenia wyłącznie w lusterka, w lagunie są one duże także widoczność do tyłu z poziomu lusterek jest dobra.
~Georg
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Dla mnie bardzo dobra. Mam kombi i cofać można na wyczucie, mimo, że mam czujniki cofania. Lusterka są wystarczającej wielkości, jak na takie auto. Przednia szyba odblaskowa i atermiczna daje komfort jazdy. Nie razi nas słońce odbijane od mokrego asfaltu. Podczas upału nie grzeje nam od przedniej szyby na twarz. Nie grzeje nawet od panoramicznego szyberdachu.
~Zegarmistrz
Kombi 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
Bez uwag, w dodatku gigantyczny szyber dach sprawia że do góry widać równie dobrze jak we wszystkich innych kierunkach. W przypadku gdyby zaczęły wam wolno chodzić wycieraczki - jedźcie do serwisu na przesmarowanie łożysk. Ja zagapiłem się i musiałem szukać nowego silniczka do wycieraczek (600zł z robotą) - to jednak też trochę włąsne lenistwo a trochę sprzątanie po poprzedniku.
~Zegarmistrz
Kombi 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
Tutaj bez zarzutu jak na zgrabną dość nowocześnie wyglądającą karoserię (wg mnie w kombi II jest ładniejsze niż III). Dziś projektuje się samochody tak że widoczność najczęściej pozostawia sporo do życzenia, tutaj jest OK choć znów 5 jest minimalnie na wyrost. Czujniki parkowania jednak się przydają bo szyba tylna jest pochylona, co nieco utrudnia ocenę odległości.
~Stefan
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Widoczność dobra, czujniki cofania robią robotę. Wygodne siedzenia, dobra regulacja, podłokietniki uchwyty na napoje, różne schowki, rolety przeciwsłoneczne, w moim egzemplarzu jest skórzana tapicerka więc jeszcze fajnie wygląda, można się poczuć jak w mercedesie. Mało miejsca nad głową dla wysokiego pasażera na środku na tylnej kanapie.
~Misiek.
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Hmmm.. Przeszkadzają mi słupki, ale ogólnie jest w miarę okej. Do tyłu też może być, jednak parkowanko tyłem czasem może się skończyć małą stłuczką bo ciężko jest ocenić odległość. Czasem wydaje mi się, że jestem już tuż tuż za samochodem za mną, wysiadam i okazuje się,że miałem jeszcze z półtora metra :P Ratuje nas parktronic ;)
~nicko55@interia.pl
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
bardzo dobra widoczność, kierowca może podnieść lub opuścić fotel i tym samym można wyregulować sobie pole widzenia. jak to bywa z samochodem w nadwoziu kombi tylna szyba jest tam gdzie się kończy samochód więc łatwo parkować. przednie słupki nie przesłaniają widoku z przodu, ogólnie bardzo dobra widoczność.
~Radoslaw Waliszewski
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
widocznosc oceniam na 5 - auto w wersii kombi - doskonala widocznosc do przodu, na boki , do tylu troche gorzej ale wszystko doskonale widac w duzych lusterkach zewnetrznych , regulowanych elektrycznie, co pozwal w dowolnej chwili , np. przy cofaniu na odpowiednie ustawienie, cofanie dodatkowo wspomagane jest czujnikiem parkowania
~PiotrG
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
doskonała widocznosć i z przodu i z tyłu, słupki nie zasłaniają, w lusterkach widać ile trzeba, często w lepszych wersjach wyposażenia automatycznie ściemniające się lusterka można spotkać, z przodu szyba z folię uv, dzięki czemu słońce tak nie męczy oczu. czujniki cofania ułatwiają parkowanie.
~Paweł
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Tu należy się naprawdę wielka pochwała. Z racji tego, że jest to długie auto widoczność powinna być ograniczona- a tu niespodzianka. Wszystko jest w zasięgu wzroku, przeszklenie jest wystarczające i można bezpiecznie jeździć. W naszym ostatnim aucie były więlsze lusterka boczne, ale i te są wystarczające.
Renault Laguna II Kombi