Lista ocen Renault Laguna II (587) - Widoczność

Na liście zabraknie 937 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciusb@go2.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Zero zastrzeżeń. Widoczność doskonała we wszystkich kierunkach. Nawet pióra wycieraczek chowają się na podszybiu i nie szpecą widoku do przodu. Lekkie niedociągnięcie to wycieraczka tylna startująca z pozycji pionowej. Przy dużych opadach śniegu nie zgarnia go na bok (tak jak gdyby była w stanie spoczynku na dole szyby)ale zgarnia to na koniec klapy bagażnika i tu się to białe dziadostwo zbiera w nadmiarze :) Widoczność w lusterkach doskonała....
~luki323i
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Widzenie do przodu w miarę dobre, laguny mają na seryjnym zawiasie uniesiony lekko \"dziób\" przez co słabiej widać to co się dzieje bezpośrednio przed maską, mam też dość nisko fotel więc może to też mieć jakiś wpływ na moje odczucia. Widoczność do tyłu z kabiny...nie mam pojęcia, dużo jeżdżę też dostawczakiem i jestem przyzwyczajony do patrzenia wyłącznie w lusterka, w lagunie są one duże także widoczność do tyłu z poziomu lusterek jest dobra.
~Georg
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Dla mnie bardzo dobra. Mam kombi i cofać można na wyczucie, mimo, że mam czujniki cofania. Lusterka są wystarczającej wielkości, jak na takie auto. Przednia szyba odblaskowa i atermiczna daje komfort jazdy. Nie razi nas słońce odbijane od mokrego asfaltu. Podczas upału nie grzeje nam od przedniej szyby na twarz. Nie grzeje nawet od panoramicznego szyberdachu.
~Zegarmistrz
Kombi 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
Bez uwag, w dodatku gigantyczny szyber dach sprawia że do góry widać równie dobrze jak we wszystkich innych kierunkach. W przypadku gdyby zaczęły wam wolno chodzić wycieraczki - jedźcie do serwisu na przesmarowanie łożysk. Ja zagapiłem się i musiałem szukać nowego silniczka do wycieraczek (600zł z robotą) - to jednak też trochę włąsne lenistwo a trochę sprzątanie po poprzedniku.
~Zegarmistrz
Kombi 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
Tutaj bez zarzutu jak na zgrabną dość nowocześnie wyglądającą karoserię (wg mnie w kombi II jest ładniejsze niż III). Dziś projektuje się samochody tak że widoczność najczęściej pozostawia sporo do życzenia, tutaj jest OK choć znów 5 jest minimalnie na wyrost. Czujniki parkowania jednak się przydają bo szyba tylna jest pochylona, co nieco utrudnia ocenę odległości.
~krater
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Do przodu i na boki swietnie. Swietne duze lusterka i do tego elektrycznie skladane. Troche gorzej do tylu ze wzgledu na dosc spory jednak tyl auta pomimo ze to hatch back. Czujniki cofania swietne, chociaz sama sygnalizacja dzwiekowa mogla by byc glosniejsza. Wycieraczki automatyczne + auto swiatla dzialaja super. Nie mam absolutnie zastrzezen. Ogolnie dobrze.
~Stefan
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Widoczność dobra, czujniki cofania robią robotę. Wygodne siedzenia, dobra regulacja, podłokietniki uchwyty na napoje, różne schowki, rolety przeciwsłoneczne, w moim egzemplarzu jest skórzana tapicerka więc jeszcze fajnie wygląda, można się poczuć jak w mercedesie. Mało miejsca nad głową dla wysokiego pasażera na środku na tylnej kanapie.
~maciusb
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Ciężko cokolwiek zarzucić. Jedyne do czego można się przyczepić (pisałem już o tym dwa lata temu dodając pierwszy komentarz) to tylna wycieraczka parkująca w pozycji pionowej. Jeżeli na szybie zbierze się śnieg to ona ściąga ten śnieg w dół, a tam robi sie zator śnieżny :) Można w ten sposób spalić silniczek wycieraczki ale mi się to jeszcze nie zdarzyło.
~orlos21
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Jeżdżę nim niecały rok ale wciąż ciężko mi wyczuć rozmiary auta przy ścisłym parkowaniu. Cofam cofam no patrzę zaraz chyba się oprę, wysiadam a tu jeszcze dobre pół metra brakuje ;) i nigdy nie mogę tego wyczuć ani z przodu ani z tyłu. W astrze było lepiej z tym, natomiast widoczność z auta podczas jazdy całkiem przyzwoicie.

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Misiek.
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Hmmm.. Przeszkadzają mi słupki, ale ogólnie jest w miarę okej. Do tyłu też może być, jednak parkowanko tyłem czasem może się skończyć małą stłuczką bo ciężko jest ocenić odległość. Czasem wydaje mi się, że jestem już tuż tuż za samochodem za mną, wysiadam i okazuje się,że miałem jeszcze z półtora metra :P Ratuje nas parktronic ;)