Lista ocen Renault Laguna III Coupe (18) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Filip
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Przy przebiegu jaki mam, oraz z faktem że jest to diesel - absolutnie zero problemów. Może kiedyś się pojawią, nie wiem, ale na razie według mnie oraz mechanika wszystko gra. Sam motor elegancko pcha Lagunę - szczególnie przy obrotach ponad 2200 (totalnie subiektywna opinia, bo auto ma "tylko" 150 koni). Moim zdaniem Laguna jest naprawdę żwawa i takie prędkości jak 130-150km/h osiąga bez problemu. Na polskie warunki jest wystarczająco,...
~asb
Coupe 3.5 V6 240KM 177kW
Silnik pochodzi od Nissana (m.in. Nissan Murano, 350Z, Infiniti Q35, FX35). Ma bardzo wysoka kulturę pracy. W całym zakresie obrotów pracuje bardzo cicho i całkowicie bez wibracji. Zdecydowanie nie dla fanów głośnych wydechów. Auto przyspiesza bardzo płynnie i dynamicznie pozostawiając szeroki uśmiech na twarzy kierowcy. Zaskakujący jest stosunkowo nieduży apetyt na paliwo. W trasie przy spokojnej jeździe 8,5l, na autostradzie (w Niemczech)...
~kubiasty
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Silnik oszczędny i praktycznie bezawaryjny. Standardowo miałem 150KM (na hamowni okazało się, że ma 166 KM. Dla mnie to jednak trochę mało i zamontowałem PowerBoxa podosząc moc do 192KM. Teraz auto jest naprawdę szybkie, przy tym samym zużyciu paliwa. Jadąc trasą prędkość 120-140km/h średnio 5.7-6.0l/100km. Moim zdaniem wynik bardzo dobry. Jedynym małym minusem dla mnie to trochę dźwięk silnika. Dla mnie za bardzo klekocze. U konkurencji jest...
~relteg
Coupe 2.0 dCi FAP 180KM 132kW
Jak to w każdym ropniaku na zimno trochę za głośno (jak na samochód za grubo ponad 100 tys zł). Silnik bardzo elastyczny, w końcu 400 Nm to już nie przelewki. Ocena mogłaby być wyższa gdyby nie efekt ostatniej zimy (-30 stopni), kiedy to wystąpił błąd co skończyło się ponownym wprowadzeniem ustawień fabrycznych (wgranie mapy silnika oraz wcześniejsza od zaleceń producenta wymina filtra paliwa)
~dr DRE
Coupe 2.0 dCi FAP 180KM 132kW
Ciągnie od 2 tys do 3,5 tys/obr, jazda na wyższych obrotach nie skutkuje odejściem - trzeba się nauczyć, cicho w środku, brzmienie silnika miłe, wkręca się ochoczo jednak ze świateł nie jest to sprinter, na trasie przy wyprzedzaniu od 60-80 km/h do 120-140 bardzo efektywnie i sprawnie w zakresie jak wyżej, do 170 km/h komfortowo potem coraz bardziej strasznie
~RS
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Na tę chwilę wrażenia pozytywne, 150 koni mechanicznych wystarcza do dynamicznej jazdy w trasie oraz po mieście. Jedyny mały minus to fakt, że autko mogłoby żwawiej startować z pierwszego biegu. Poza tym przyzwoita kultura pracy i sensowne spalanie (od 5L w trasie do 7,5 w mieście)
~zizibuczek
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Silnik dynamiczny, jeśli ktoś ma ciężką nogę to będzie palić sporo ropy. Zdrowy silnik nie bierze grama oleju (interwał wymiany 10 tysięcy km). Na minus zdecydowanie zawieszenie silnika. Poduszki kwalifikują się do wymiany już nawet przy niższych przebiegach a do tanich nie należą.
~Adrian
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Fabrycznie 150km bez dpf, po chiptuningu 192km I 426nm. Poniżej 2000rpm raczej płynnie przyśpiesza, od 2000 w górę idzie jak burza. Silnik w doskonałej kondycji (106k potwierdzonego przebiegu), kultura pracy bardzo dobra.
~Lancer
Coupe 2.0T 205KM 151kW
Straszna turbodziura od dołu w porównaniu do 2.0 TSi, takto bardzo prosta konstrukcja choć spala troche więcej niż nowe silniki DI, na auostradzie idzie się pozytywnie zdziwić

Usterki Renault Laguna III

Renault Laguna III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał CK
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Dobre i oszczędne 150KM 2.0 dci, ale zamierzam zwiększyć moc, bo wychodziły wersje 175 i 180KM z tym silnikiem więc nie powinno być problemów.
Renault Laguna III Coupe