Lista ocen Renault Laguna III Coupe (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał CK
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Największy plus auta, biegi wchodzą mega płynnie, super komfort jazdy (wolę MT od AT), żadnych odgłosów, żadnych odbić i żadnych drgań. Jak pierwszy raz jej używałem nie mogłem uwierzyć że Renault wreszcie postarała się o porządną skrzynie (miałem kilka starszych modeli po 2000r. i tam skrzynie to dla mnie największy problem np. Scenic i 5MT bez "szóstki" co było porażką).
~Filip
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Biegi są naprawdę krótkie. 6-ka często uważana za bieg autostradowy, tutaj jest przeze mnie używana naprawdę często. Raczej nie jest to problemem, kwestia przyzwyczajenia. Poza tym biegi wchodzą naprawdę lekko, ale wiadomo - to kwestia mojego egzemplarzu.
~asb
Coupe 3.5 V6 240KM 177kW
Skrzynia pracuje bardzo płynnie. Standardowo utrzymuje obroty poniżej 2000, ale przy wciśnięciu gazu chętnie redukuje. Jest tez tryb manualny, ale rzadko z niego korzystam. W porównaniu z Laguna II skrzynia pracuje zdecydowanie szybciej.
~relteg
Coupe 2.0 dCi FAP 180KM 132kW
Jest bardzo dobrze, a nawet rewelacyjnie. Sześć biegów pozwala rozkoszować się w pełni mocą. Smaczku estetyki dodaje aluminiowa gałka (chociaż zimą chłodzi tak, że palce kostnieją, a latem czasem trudno ją chwycić, ale ogólnie to jest rewelacja).
~RS
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Doskonale zestrojona, osobiście po przesiadce z Citroena C4 musiałem się przyzwyczaić do krótszych skoków lewarka, ale to również nie przysparza jakichkolwiek problemów.
~zizibuczek
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
W moim przypadku była to skrzynia automatyczna AJ0. Pancerna jednostka, może nie jest za szybka ale moim zdaniem to bardzo dobry kompromis.
~kubiasty
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Bardzo lekko pracuje. Bez problemów wchodzą wszystkie biegi. Idealnie zestopniowana. 90km/h 1500 obr/min, 120km/h - 2000 obr/min, 180km/h - 3000 obr/min
~tisi
Coupe 2.0 dCi FAP 180KM 132kW
Krótka jedynka. Poza tym wszystko w porządku. Aluminiowa gałka lewarka zmiany biegów - rewelacja.
~Adrian
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Żadnych problemów ze zmianą biegów, skoki typowe dla Renault.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna III Coupe
~Lancer
Coupe 2.0T 205KM 151kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń, precyzyjna, możliwe szybkie zmiany biegów
Renault Laguna III Coupe