Lista ocen Renault Laguna III Coupe (17) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Filip
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Sztos! 4Control w zwinnym i niedużym coupe robi robotę. Autem kieruje się bardzo pewnie, świetnie trzyma się drogi. Potrafi przy dużych prędkościach wykonać skręt 70-90 stopni bez najmniejszego problemu. Są opinie że auto "pływa", że zarzuca mu tyłek. To chyba kwestia czym jeździłeś wcześniej. Ja przyzwyczaiłem się do tych manewrów bardzo szybko i sprawiają mi dużą frajdę. Jeszcze słowo o zawieszeniu - tutaj Laguna mimo diesela 150KM próbuje...
~relteg
Coupe 2.0 dCi FAP 180KM 132kW
1. Układ 4 Control 2. Genialnie zestrojone zawieszenie z przewagą twardej lekko sportowej charakterystyki. 3. Wielkie 18 calowe koła (dzięki specyfikacji Monaco GP, posiadają cudowny antracytowy metaliczny kolor) 4. Błyskawiczna reakcja kierownicy - to też zasługa układu 4 Control 5. Agresywne hamulce, co przełożyło się na wymianę przednich klocków po 30 tys.km Te kilka elementów pozwala przy wciśniętym pedale gazu na jazdę jak po...
~bighead@interia.pl
Coupe 2.0 dCi FAP 180KM 132kW
Trzeba się przyzwyczaić do tego 4control. Auto z jednej strony jest skłonne do nadsterowności (ESP niweczy zabawę) z drugiej jednak potrafi jechać jak po szynach niczym AWD - kwestia obchodzenia się z kierownicą. Ogólnie BDB. 4control jest dużym plusem Laguny Coupe. Różnicę czuć w ciasnych zakrętach i jeździe po Starym Mieście :)
~asb
Coupe 3.5 V6 240KM 177kW
Zawieszenie pracuje bajecznie. System 4control (tylne kola skrętne) to prawdziwa rewelacja. Po prostu nie można się doczekać kolejnych zakrętów. Na parkingu zaś ma się wrażenie ze manewruje się clio. Zawieszenie pracuje bardzo cicho, ale jest sztywne i jazda po dużych wybojach jest mecząca.
~RS
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Autko sztywne i twarde, zupełne przeciwieństwo kanapowych lagun poprzednich generacji. Można to lubić bądź nie, dla mnie jest to plus, ponieważ idzie za tym bardzo pewna i wysoka sterowność. Pomimo braku systemu 4control w moim egzemplarzu, jest zaskakująco zwrotna.
~Michał CK
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Mam wersję 4control więc manewrowanie to nie problem. Układ kierowniczy bardzo miękki dlatego polecić mogę osobom ceniącym najbardziej komfort jazdy, ci którzy liczą na sportowe wrażenia z prowadzenia i opór kierownicy będą rozczarowani.
~kubiasty
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Rewelacyjnie trzyma się drogi. Na seryjnie w wersji Monaco GP montowanych 18 calowych felgach można wejść w każdy zakręt z bardzo dużo prędkością. Zawieszenie sztywne, ale komfortowe. Nie raz jechałem trasy po 800km i nigdy nie byłem zmęczony.
~dr DRE
Coupe 2.0 dCi FAP 180KM 132kW
stabilny, kontrola trakcji włącza sią kiedy trzeba, łagodnie niweluje nierówności, kompromis między sztywnością a komfortem, powyżej 170 km/h zaczyna pływać
~Adrian
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Pomimo braku 4control w moim egzemplarzu jeździ się bardzo dobrze. Zawieszenie lekko twarde ale takie też musi być

Usterki Renault Laguna III

Renault Laguna III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Damian
Coupe 2.0T 205KM 151kW
Samochód w wersji GT jest wyposażony w system 4control(4 koła skrętne) i muszę przyznac, że samochód jest przyklejony do drogi.
Renault Laguna III Coupe