Ocena kierowcy - Renault Laguna III Coupe

kubiasty, 9 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Renault Laguna III Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW 2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : wygląda jak Aston Martin :)
Doskonałe auto. Świetnie wygląda (jak Aston Martin), mam wersję Monaco GP, w białym kolorze, Świetnie przemyślane dodatki (felgi ciemny chrom, czarne lusterka, czarny dach). Robi wrażenie i dużo ludzi się za nim ogląda. Zwraca na siebie uwagę.
Silnik oszczędny i praktycznie bezawaryjny. Standardowo miałem 150KM (na hamowni okazało się, że ma 166 KM. Dla mnie to jednak trochę mało i zamontowałem PowerBoxa podosząc moc do 192KM. Teraz auto jest naprawdę szybkie, przy tym samym zużyciu paliwa. Jadąc trasą prędkość 120-140km/h średnio 5.7-6.0l/100km. Moim zdaniem wynik bardzo dobry. Jedynym małym minusem dla mnie to trochę dźwięk silnika. Dla mnie za bardzo klekocze. U konkurencji jest troszkę lepiej.
Bardzo lekko pracuje. Bez problemów wchodzą wszystkie biegi. Idealnie zestopniowana. 90km/h 1500 obr/min, 120km/h - 2000 obr/min, 180km/h - 3000 obr/min
Rewelacyjnie trzyma się drogi. Na seryjnie w wersji Monaco GP montowanych 18 calowych felgach można wejść w każdy zakręt z bardzo dużo prędkością. Zawieszenie sztywne, ale komfortowe. Nie raz jechałem trasy po 800km i nigdy nie byłem zmęczony.
W każda stronę bez problemu. Lusterka odpowiedniej wielkości. Nie ma się do czego przyczepić
Wszystko pod ręką i intuicyjnie. Jedynie czasami jest problem z połączeniem nowego telefonu przez bluetooth. Mogłoby być trochę prościej to zrobione.
Szybko się nagrzewa i szybko chłodzi. Ciekawa funkcja SOFT, która nie pozwala wentylatorowi wkręcenie na maksymalne obroty. Dobre latem jak ktoś nie chcę mieć huraganu w samochodzie, a przy tym nadal korzystać z ustawień AUTO.
Bardzo wygodne kubełkowe siedzenia. Świetnie trzymają w zakrętach. Z przodu miejsca pod dostatkiem . Niezłe wyciszenie kabiny, świetnie audio. :) Z tyłu w miarę komfortowo dla pasażerów do 175 cm. Pojemny bagażnik. Kiedyś jechałem w góry ze znajomymi w 4 osoby. Zabraliśmy wszystkie bagaże i wszystkim było bardzo wygodnie :)
Ogólnie jest całkiem dobrze. Jedynie przy większych prędkościach (autostrada w Niemczech :))) mogłoby byc ciut ciszej.
Ile by nie było zawsze będzie za drogo :) Ale nie ma co narzekać. Przegląd standardowy ok 850 zł to dobry wynik. Części zamienne typu klocki hamulcowe też w rozsądnej cenie. Spalanie też przyzwoite. Trasa dynamicznie ok 6l/100km, miasto 8.5-9.0l/100km
Był okres kiedy ten samochód kosztował ok 90 tys. zł. Moim zdaniem za takie pieniądze dostajemy świetnie wyglądające auto, praktycznie bezawaryjne. Nic lepszego w tej cenie nie da się kupić
przy ok 20 tys. km padł elektrozawór sterujący pracą turbiny. Wymieniony na gwarancji. Nic innego się nie działo
żadnych poważnych ustarek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]