Lista ocen Renault Laguna III Grandtour Phase II (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Grandtour Phase II 1.5 dCi eco2 110KM 81kW
Kupiłem Lagunę III miesiąc temu i przejechałem ok 3000km. Przy bardzo oszczędnej jeździe (autostrada 130, trasa 100, hamowanie silnikiem we wszelkich możliwych sytuacjach również w mieście, na długich dystansach) otrzymałem wynik 6,3l/100km. Co prawda w aucie były 4 osoby i cały bagażnik pełny ale i tak uważam że to sporo jak na tak mały silnik i stosunkowo niewielką masę pojazdu. Przy normalnej jeździe jest to ok. 7-7,5l natomiast przy...
~Kolarz
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Bezawaryjny. Do wersji GT mało zamienników ale oryginalne części tani w salonie. Do tego promocja +4 Silnik na łańcuchu, automat więc brak dwumasy, DPF bezobsługowy, w wersji po liftingu wypada się niezauważalnie i nie trzeba specjalnie trzymać obrotów. 4-control totalnie bezobsługowy, w Talismanie psują się już siłowniki, zmienili coś bo było za dobre chyba. Jedna gwiazdka mniej za spalanie w mieście w korkach - nawet 12 l zimą na dojazdach...
~Pablo Pablo
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Auto nie jest może demonem oszczędności, silnik lubi spalić trochę paliwa, w porównaniu do innych diesli o podobnej mocy. Ale za to jest mało awaryjny i względnie prosty w obsłudze (jak na diesla). Koszt rozrządu - na łańcuchu to około 1500 zł. Więc nie ma tragedii. Wymiana też nie powinna pochłonąć milionów. Koszt oleju - 6,5-7 litrów wchodzi. To około 230-250 z filtrem. Wymiana zależy, ja płaciłem 50. Trzeba osłonę ściągać spod spodu.
~Rafik
Grandtour Phase II 2.0T 170KM 125kW
Jak ktoś dużo jeździ, to powinien założyć gaz. Pierwszy serwis, czyli wymiana kompletu rozrządu z pompą wody i kołem pasowym wału, wymiana wszystkich filtrów i płynów, świec zapłonowych i serwis klimatyzacji wyniósł 2600zł. Tarcze przednie z klockami - 700zł. Wymiana oleju w skrzyni - 600zł. Powyższe ceny zawierają w sobie koszt robocizny, części z górnej półki. Ceny wg mnie są całkowicie akceptowalne. Konstrukcja jest prosta i znana, dużo...
~Piotr P.
Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
Mistrzostwo świata. Samochód jest pewny, nie ma bolączek, to co się robi wynika ze zuzycia nie z usterek. jest tańsza w utzymaniu od np megane 2 benzyna, czy citroena C5 2.0 hdi. Chociażby ze wzgldu na łańcuch rozrządu (który przy wymianie kosztuje tyle co i wymiana paska w c5), a dodatko nie psujące się zawieszenie, oraz małe spalanie czyni ten samochód tanim w uzytkowaniu. Naprawdę tanim.
~ronin1976
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Przeglądy nie są zbyt drogie w ASO było to ok. 900-1200 zł co 30 tyś. Oleju w między czasie nie trzeba było lać (jak w co niektórych markach). Poza tym tylko elementy eksploatacyjne (wycieraczki, płyny) i paliwo. Gwarancja była do 150 tyś a nie jak w innych markach do 100 tyś.
~DD
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Auto ma mały przebieg ok. 2000km. Na chwilę obecną auto pali średnio ok. 7,5-8 litrów. Jeśli weżmiemy pod uwagę, że to automat z najmocniejszym 2.0dci silnikiem to chyba nie jest źle. Najmniejsze spalanie, jadąc ze śląska przez Żywiec do Zakopanego, udało mi sie osiągnąć 6,7 litra.
~Paweł
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Koszt części jest raczej standardowy, nie opłaca się kupować zamienników, ponieważ są bardzo zbliżone cenowo do części oryginalnych. Mechanicy raczej te samochody znają więc koszty robocizny powinny także być na odpowiednim poziomie.
~marek
Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
Zużycie paliwa dosyć wysokie,na samym początku komputer pokazywał 8 teraz 7,3, ale mam dopiero przejechane 1600 km.więc mam nadzieję, że po większym przebiegu powinno spaść. Bardzo tani serwis i przeglądy co 2 lata lub 30.000.

Usterki Renault Laguna III

Renault Laguna III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~daroster
Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
Koszt części w serwisie sporo wyższa od np. VW czy Audi. Przykładowo tarcze hamulcowe tylne plus klocki wymiana w Aso (austria) 950 €; koszt wymiany i części u znajomego mechanika 280 €.
Renault Laguna III Grandtour Phase II