Lista ocen Renault Laguna III Grandtour Phase II (21) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr P.
Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
Ja pisałem wymieniane był łożyska wałka 5/6 biegu ale wina była serwisu nie dolali oleju ile trzeba w skrzyni. Zresztą, raz serwis tak wymienił olej silnikowy że leciało spod korka w misce olejowej. Pół oleju wylałem w czasie jazdy. Na szczescie zauważyłem szybko. Co wiecej, zatankowałem raz na puściutki zbiornik benzynę i przejechałem 8 km zanim zrozumiałem że mam Pb. A pompka miesza natychmiast zawartoś zbiornika, tyle co z przewodów zejdzie...
~ronin1976
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Praktycznie poważnych usterek nie uświadczyłem w tym samochodzie. Jedynie z czym byłem w serwisie to poprawa spasowania kilku elementów w kabinie oraz zmiana położenia czujnika alarmu, który potrafił się włączyć przy temperaturach poniżej -5 kiedy blachy trochę inaczej się zachowywały. Wszystko to było zrobione z reguły w ciągu 1-2 h w serwisie. Więcej grzechów tego samochodu nie pamiętam ;)
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Połączenie pancernej jednostki z trwałym osprzętem wraz z bardzo niezawodnym automatem, który jakby nie patrzeć chroni silnik przed użytkownikiem zapobiegając sytuacją typu 1200 obrotów i gaz do dechy (Czy już wspomniałem, że w automacie nie ma dwumasy? :D) to przepis na samochód naprawdę niezawodny, który z góry mogę polecić jeżeli traficie na zadbany egzemplarz.
~Pablo Pablo
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Narazie obyło się bez poważniejszych napraw. Uszkodzony miałem przewód od dpf, syczało coś przy dodawaniu gazu... Koszt naprawy 100 zł. Więc bez tragedii...
~Piter
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Brak, ale do diesla należy lać najlepsze diesle i stosować dodaki do paliw czyszczące wtryskiwacze itp. wtedy nie będzie problemów z silnikiem.
~rdkjkbwsk
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Póki co przy tym stanie żadnych problemów nie było - ani w historii pojazdu, ani odkąd ja go użytkuję.
Grandtour Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Bez uwag, aż trudno uwierzyć po jakości I i II generacji. Kawał dobrej roboty na końcówkę produkcji.
~kusy160
Grandtour Phase II 2.0 dCi 130KM 96kW
Z poważnych usterek to tylko wymiana przegubu. Poza tym to ok.
~Grzegorz
Grandtour Phase II 1.5 dCi eco2 110KM 81kW
Za krótko posiadam by stwierdzić usterki (1 miesiąc- 3000km)
Dziennik kosztów dla Renault Laguna III Grandtour Phase II
6,8
Grandtour Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Miska olejowa rozszczelniona - poprawka na gwarancji przez serwis.
Renault Laguna III Grandtour Phase II