Lista ocen Renault Laguna III Grandtour Phase II (32) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Automatyczna skrzynia Jatco AF0 jest sprawdzoną klasyczną konstrukcją hydrokinematyczną znaną ze swojej niezawodności. Skrzynia bez wymiany oleju potrafi przejechać 300tyś km, a przy regularnych wymianach nawet pół miliona lub więcej. Skrzynia jest leniwa, pracuję powolno ale zmiana biegów jest płynna i poprawna - na pewno nie zachęca do dynamicznej jazdy ale na użytkowanie codzienne jest w zupełności wystarczająca. Nie kupiłem laguny by być...
~Rafik
Grandtour Phase II 2.0T 170KM 125kW
Stary, dobry hydrokinetyk. Czytałem, że jest pancerna i potrafi zrobić 300 tys. km. bez wymiany oleju ale wymieniłem w swojej przy przebiegu 60 tys. km. Biegi zmienia spokojnie, nie szarpie. Jej wadą jest to, że jest dosyć wolna, jak się chce szybko przyspieszyć to trzeba dać jej sekundę na przemyślenie.
~Piter
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Automat bardzo sprawnie zmienia biegi i co dla mnie było bardzo ważne nie jeździ się nim jak tramwajem (tak jest np.w autach ze skrzyniami CVT - moim zdaniem wyjaławiają motoryzację). W Lagunie zmiana biegów jest subtelnie wyczuwalna i słychać jak silnik zmienia dźwięk i obroty przy zmianie biegów.
~Skoda1000MB
Grandtour Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Byłoby 5, jednak przełożenia są nieco zbyt krótkie, zwłaszcza na wyższych biegach. 6 bieg to jak krótka 5-tka. Wrzucając trójkę, po chwili można wrzucić piątkę z pominięciem czwórki. Przełączając dwójkę z powyżej 2500 obrotów można załączyć czwórkę. Samo przełączanie biegów bardzo przyjemne.
~DD
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Jak już wspomniałem posiada skrzynię automatyczną. Nie jest to co prawda skrzynia dwusprzęgłowa, ale przy tym silniku daje radę. Skrzynia szybko się uczy sposobu jazdy kierowcy i dostosowuje zmianę biegów. Łatwo jest się \"dogadywać\" ze skrzynią przez odpowiednie regulowanie pedałem gazu.
~adam k
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Automat 6 biegów,nie jest to szybkość dsg ale z tym silnikiem sie sprawdza.Z dwa razy na początku jak sie przesiadałem z auta co ma dsg to zdarzyło sie że ja wciskam gaz a tu d..pa !!!!.Ale jak troche pojeździłem Laguną to wsiadam do auta żony z dsg i nie ma problemu
~Piotr P.
Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
Średnia. U mnie była awaria ale z winy serwisu. Wymiana łozysk wałka 5/6 biegu na gwarancji. Biegi idealnie nie wchodzą ale nie wolno też narzekać. Renaut ma lepsze skrzynie utomatyczne i taką tez polecam. Olej wymieniam co ok 60-80 tys.
~Kolarz
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Plusy: prosta, klasyczna i bezobsługowa konstrukcja. Nie szarpie. Możliwość ręcznej zmiany biegów. Wygoda w mieście. Minusy: brak trybu S i W, zwiększa spalanie i zmniejsza dynamikę w porównaniu do manuala. Dzięki automatowi brak dwumasy!
~Maciej
Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
Sama skrzynia jest dobrze zestrojona z silnikiem i nie mam zarzutów do jej pracy. Mały minus za dość gumowatą pracę lewarka zmiany biegów. Nie jest to uciążliwe, ale raz na sto razy zdarza się nie trafić w odpowiedni bieg.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna III Grandtour Phase II
6,8
~Prodigy
Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
Troche powinna byc bardziej precyzyjna. Ale to w cale nie przeklada sie na wrazenia ani jakosc jazdy. To nie bolid formuly 1 a nie samochod za 200 tys zl. Fajnie ze ma 6 biegow na autostradzie 90 na budziku i zapinam 6 ke.
Renault Laguna III Grandtour Phase II