Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 175KM 129kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Nie jest to mercedes, ale jest wygodna, jedzie sprawnie, całkiem żwawo i wbrew opiniom nie wzywa mnie co chwila do serwisu. Nawet osławiony FAP na razie mi nie przeszkadza. Ciężko sie do czegoś przyczepić z wyjątkiem drobnostek.
Nie mam zastrzeżeń - nie znam się, więc nie napiszę że doskonale bo się będą ze mnie śmiać :) Jak na mnie jest moc i starczy.
Zdarzały mi się w rękach zgrabniejsze gałki i lepiej śmigające po piętrach... ale też nie jest źle.
Jedzie, skręca, nie stuka, trzyma się wszystkiego po czym jedzie. Nie tłucze po rękach, to chyba o to chodzi... nadal dobrze.
Poza lekkimi ograniczeniami na boki jest naprawdę ok... słupki jedynie zasłaniają nieco za duzo.
Za mało uchwytów na napoje, i za mały schowek na okulary. W meganie schowków było więcej, ale tutaj też trochę śmieci się chowa.
Mimo braku podgrzewania przedniej szyby odmraża się momentalnie. Podobnie jest z odparowywaniem, chłodzeniem i grzaniem.Rewelacyjnie!
Jak na taką wielką machinę, to ilość miejsca z tyłu nie powala... z przodu jest nieźle, ale też ciężko wyciągnąć nogi :) Bagażnik lekko niekształtny, więc też średnio pakowny, ale to już chyba inny punkt.
Jak jeżdżę 200 to szumi - czyli źle :) A tak poza tym to jak wolno to silnik też słychać, ale wielkiego hałasu nie ma.
Paliwa żre, bo ma co. Części kupuję drogie, bo wolę lepsze... to znaczy że to nie jest tanie auto, ale wcale nie miało takie być.
Rewelacja. W tej klasie jedno z najtańszych aut, \"na pełnym wypasie\" którego zazdrości niejeden posiadacz Niemców... Całkiem solidnie wykonane, na dodatek na 18-calowych felgach i z chromowanymi dodatkami prezentuje się całkiem efektownie. Pomimo 40 tys. przejechanych nadal wsiadam do tego auta z przyjemnością.
Nic się samo z siebie nie popsuło, a jeżdżę już nim trochę.
Jak wyżej... brak zanotowanych usterek nie wynikających ze zużycia.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]

7,6