Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

krzyhoo, 11 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2012
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 175KM 129kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : I znowu to co najbardziej zaskoczyło: 4control - warto dołożyć! oraz nagłośnienie BOSE - szczególnie jeżeli słuchasz CD.
Cóż... Zmieniłem VW Passaty (miałem 3 - 2006, 2008, 2010 - wszystkie 2.0TDI DSG) na Lagunę. Póki co nie żałuję. Passat jaki jest każdy wie. Jest nudny:( Nie cieszy jak się do niego wsiada. A tu to inna bajka:) Poza tym 4control i nagłośnienie BOSE - mistrzostwo!
Silnik dynamiczny. Nawet w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów. Skrzynia \"uczy\" się dość szybko (albo ja jej?). Jeżeli chodzi o kulturę pracy... Zaskakująco cicha jednostka. Poprzednie auto VW Passat B6 2.0TDI pracowało dużo głośniej. Przy większych prędkościach silnika nie słychać wcale. Brawo dla Renault.
Skrzynia pracuje dobrze. Nie szarpie, nie zrywa. Nie jest to w prawdzie DSG ale wystarczy do dynamicznej jazdy.
System 4control rządzi! W zakrętach nie ma bata na ten samochód!! Wiem, że pojawią się komentarze \"a po co\" itd. Powiem jedno. Jazda próbna i będziesz chciał mieć 4control:)
Bardzo dobra widoczność. Nie mam żadnych uwag.
Bardzo dobre rozmieszczenie przycisków na desce rozdzielczej. Praktycznie wszystkie funkcje (począwszy od ustawienia parametrów systemu audio, telefonu itd) można aktywować (edytować) bez odrywania rąk od kierownicy. Czytałem kilka testów RL i zawsze jako minus podawane było umiejscowienie przycisku \"aktywowania\" tempomatu na panelu pomiędzy fotelami. Prawda jest taka, że używa się go tylko raz wsiadając do nowego auta. Sterowanie tempomatem odbywa się już na kierownicy więc jak widać umiejscowienie tego włącznika nie ma większego znaczenia.
Jestem zaskoczony. Pozytywnie. Samochód nagrzewa się w środku bardzo szybko. Szybkość nagrzewania RL bije mojego Passata B6 na łeb i szyję. Poza tym funkcja \"SOFT\" to super sprawa. Brak funkcji DUAL - tylko właściwie po co ona skoro przyciski ustawiania temperatury są obok siebie?
Z przodu super. Mam prawie 2m wzrostu i mam miejsca pod dostatkiem. I nad głową i na nogi. Z tyłu jest mało miejsca na nogi. Ale wybierając ten auto miałem tego świadomość.
I tu znowu pełne zaskoczenie. W samochodzie jest bardzo cicho. Także podczas szybkiej jazdy. Nie dobiegają jakieś dziwne szumy itd. Można spokojnie cieszyć się muzyką płynącą z nagłośnienia BOSE. Tutaj Renault z firmą Bose dali radę! Brawo!
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to póki co średnio 7.5l/100km. Sposób mojej jazdy oceniam jako dynamiczny. Wiadomo, że chciałbym aby Laguna paliła 3l/100km ale przecież moc silnika z powietrza się nie bierze. Przy zakupie miałem pełną świadomość zużycia paliwa i przy tych parametrach silnika i skrzyni biegów (A/T) w pełni je akceptuje.
Gdyby Passat kosztował mniej więcej tyle co RL może kupiłbym znowu Passata... Ale nie kosztuje. Wiem jedno. RL jest samochodem równie dobrym, przy zachowaniu zdroworozsądkowej ceny. VW moim zdaniem nie jest warty pieniędzy jakie za niego żądają.
Póki co zupełnie nic się nie dzieje. Robię średnio 100tyś rocznie, więc pewnie się coś pojawi;)
Nic się nie dzieje. Mały przebieg. Ale będzie więcej ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]

7,2