Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

donstef, 7 lat temu
Silnik 2.0 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wyciszenie, komfort, ilość miejsca.
Przeniesienie napędu : Skrzynia, dwumasa
Silnik : Uszczelka głowicy
Przeniesienie napędu
Jeżdżę autem rok. Komfort jazdy jest naprawdę przyzwoity. wizualnie auto mimo upływu lat jest nadal ładne zarówno na zewnątrz jak i w środku. Spalanie jest na poziomie 9 litrów przez ostatnie 3 tyś km *miasto/trasa- 20/80. Przy 150km/h tempomat spala około 10,5 litra. To naprawdę dobry wynik. Stilo 1,6 benzyna spala 8 litrów/100km a mocy zero :) Nie jestem miłośnikiem marki reno ale na zdrowy rozsądek sumując: cenę, rocznik, wyposażenie, design i kilka innych to reno przoduje w autach z drugiej ręki. Niestety kupno auta 9 letniego z przebiegiem lekko pow 100 tyś *a sprawdziłem auto z każdej możliwej strony- to nie obyło się bez wpadek. Po pierwsze padły łożyska w skrzyni biegów(koszt 2700) sprzęgło i wysprzęglik bo jeździła baba w mieście (przepraszam panie no ale niestety taka prawda) - 900zł Dwumasa - *(3900zł). Znika mi jeszcze płyn chłodniczy więc pewnie uszczelka niebawem. Jeszcze tyle kasy w auto nie włożyłem. Ale uparty jestem i naprawiam. Co do osób chcących zakupić silnik 2,0 16V 140KM nissana to ostrzegam, że nie lubi gazu i ma słabe zawory - choć znam gościa co przejechał na gazie 200 tyś bezawaryjnie więc decyzja Wasza. Uwaga również, na regulację luzu zaworowego. Auto z 2008 roku i nie ma hydraulicznej regulacji!. Kurde, w stilo 14 letnim jest! Zadzwońcie sobie do mechanika ile powie za regulację luzu zaworowego w tym aucie - będzie małe zdziwko. U mnie na razie nic nie puka więc ok, a gazu nie mam zamiaru zakładać. Co mnie wkurza w tym aucie? - bo tego szukacie na autocentrum :) - to, że np strzelają drzwi przy otwieraniu i to w każdym reno! Plastikowe rolki w zawiasach - kto to wymyślił? Brak siłownika maski przedniej - w stilo są siłowniki! Aha i jeszcze radio z nawigacją CABASE - owszem gra ślicznie, ale wsparcie dla map polski jest tylko do 2012 roku czyli nie ma połowy autostrad! Jak bym wiedział to bym olał nawigacje po co mi navi jak jest nieaktualna. Czy kupiłbym jeszcze raz lagune... hym... nie wiem pewnie tak ale nie ten silnik i nie ten egzemplarz... PS. Jeździłem tydzień temu nową Dacią Duster. Salonówka z przebiegiem niecałe sto kilometrów i nie umywa się do 9 letniej laguny. Serio komfort jazdy i przede wszystkim wyciszenie jest naprawdę przyzwoite.
Silnik zbiera się ładnie zwłaszcza z krótką skrzynią 6. Ale brak hydraulicznej regulacji luzu zaworowego i słabe zawory (zła współpraca z LPG) skreślają silnik. Np: Marka instalacji LPG PRINS uznała ten silnik za "nienadający się do gazu"
Słabe łożyska. Przy 100 tyś się sypią. Wolę długie skrzynie. Ale krótka skrzynia 6 biegowa daje nam 9,3s do setki.
Mi dopowiada. Choć pewnie większość kojarzy auta reno z miękkością prowadzenia. Tutaj się zdziwicie. Twarda bestia. Ale przez to dobrze się prowadzi,
Naprawdę jest komfortowe. Fotele fajne. Pozycja za kierownicą super. Renówiki mają to do siebie, że naprawdę fajnie się podróżuje,
Wszystko pod ręką. Sterowanie radiem dla mnie extra. Naprawdę fajny patent.
Nie mam zastrzeżeń. A dodatkowe opcja SOFT jest wspaniała. Klima nie dmucha jak ściekła latem tylko powolutku schładza wnętrze.
Super. Naprawdę jest sporo miejsca. Oczywiście nie jest to subepB ale 4 osoby komfortowo przejadą kilkaset kilometrów.
Bije na głowę oktawię, superBa, no jedynie audi A6 ma lepsze. Oczywiście z tych aut co jeździłem. Tempomat na 150mk/h i w środku cisza.
9 litrów Pb95/ 100km dla mnie wynik naprawdę zadowalacjący
Nie znajdziecie nic lepszego w tej klasie za te pieniądze w tym roczniku.
Z drobnych awarii to: strzelające zawiasy w drzwiach, pęknięta ceramika na świecy zapłonowej.
Bardzo żle. Tyle kasy to jeszcze na naprawy nie wydałem. Ponad 6 tyś złotych wydałem na łożyska w skrzyni biegów, sprzęgło, wysprzęglik, dwumasę, świeca zapłonowa. Zżera płyn chłodniczy, więc pewnie uszczelka pod głowicą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16v 140KM 103kW [l/100km]

9,4