Lista ocen Renault Master III (53) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~europa taims
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
Od wyjechania z salonu z silnikem nic sie nie dzialo,tylko wymiana oleju,silnik lubi olej wiec na dolewke zawsze trzeba miec,czasem wlewam ok 3 l na 20 tys km do dzis latam nim po europie i nigdy mnie nie holowali na serwis,dodam ze na gwarancji serwisowalem w ASO po gwarancji robie wszystko sam i wymiana oleju co ok 20 tys km Po serwisie czasem musialem poprawiac samemu.Ceny serwisow to porażka jak i caly serwis.Nastepnego tez kupie Mastera...
~Paweł
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
Silnik jak najbardziej zasługuje na pozytywną opinie w moim posiadaniu przejechał już ponad 70tys. km i tylko naprawy eksploatacyjne na niewygórowanym poziomie cenowym, co do kultury pracy to tak sobie aczkolwiek elastyczność na bardzo wysokim poziomie z z ładunkiem do 1tony prawie tak samo jedzie jak na pusto nie straszne mu górki zawsze można śmiało wyprzedzać, Lt tylko jadąc z górki z dobrym wiatrem nas wyprzedzi :)
~Robsik
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
Nie jest źle, ale... Momentu obrotowego trochę brak, kultura pracy taka sobie. Jak dla mnie brakuje mu jednego cylindra. Mam LT II z 2,5TDI i lepiej się nim jeździ z ładunkiem, jest elastyczniejszy i subiektywnie ma więcej powera. Za to master jest szybszy i zrywniejszy (zwłaszcza na pusto, albo do 1tony) Spalanie nie jest najgorsze, dużo zależy od ładunku i stylu jazdy, ale to jak w każdym dostawczaku.
~Snajper
Furgon 2.5 dCi 150KM 110kW
Jeździ do końca. Naprawy jednak kosztowne. Nie ma się co psuć więc jak już to siada cały. Uwaga na remonty!!! Nie nadaje się ten silnik na więcej niż jeden szlif. Bardzo trwała precyzyjna konstrukcja i wymagajaca wymian oleju co 10 tyś km jak i lania dobrego paliwa. 100 tyś przejezdzi na wszystkim a milion jak się dba o niego.
~lobooz
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
Samochód z plandeką i kurnikiem na dachu. Silnik: 120 kucy może się wydawać zbyt małą ich ilością, ale to są dobre kuce. Na pusto auto wręcz lata. Po płaskim z dwiema tonami też daje radę. Pod górę się męczy. Elastyczność bardzo fajna. Robiąc 12000 km miesięcznie, nie zawodzi. Aż dziw bierze, że tyle wytrzymuje.
~PAWEŁ RACHWAŁ
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
Posiadam trzy mastery 1 z 2006 roku z silnikiem 2.5 DCI 99KM - pracuje głośno, nie jest super mocny, ale za to spalanie ma najmniejsze. Kolejny z 2007 roku 2.5 DCI 120KM ma moc, jest cichy i ładnie pracuje. Trzeci z 2009 roku 2.5 DCI 100KM daje sobie radę, ale nie jest perfekcyjny.
~Gutek
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
Silnik w porządku, sam motor mnie nie zawiódł, całkiem ekonomiczny, pół roku jazdy i 30000 km i bez większych usterek. Denerwujące jedynie są plastikowe mocowania rur od dolotu powietrza - na naszych drogach to się nie trzyma kupy.. Do tego błędy komputera.. Tego nie powinno być.
~sprintertrans@op.pl
Furgon 2.5 dCi 150KM 110kW
Zbiera się świetnie na światłach, dynamicznie przyspiesza i pięknie współpracuje z turbiną. Cichutki na świeżym oleju... ps: czy wymiana oleju co 30 000 km nie jest za rzadko ? Olej 5W40 a mimo to wydaje mi się że 20 000km to max od wymiany do wymiany ? (30 000 zaleca prod.)
~Mateusz
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
Dostawcza rajdówka w porównaniu z ivekiem, można się ścigać z większością osobówek, bardzo elastyczny, pełna moc praktycznie już przy 2000 obr. Wyprzedzanie to prawdziwa przyjemność, normalnie nie chce się wysiadać z tej bryczki. 160 km/h to pestka dla niego.
~andyzet@poczta.onet.pl
Furgon 3.0 dCi 136KM 100kW
Jeżdżę nim od nowości jako jedyna noga. Poza wymianami oleju i paska akcesoriów, nie robiłem niczego. Po 360 tys. chodzi tak samo jak na początku.Pomimo, że chodzi na łańcuchu a nie na pasku ,pracuje w miarę cicho. Żadnych uwag.