Lista ocen Renault Master IV Furgon FWD (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przemar
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
za pierwszy przegląd zapłaciłem około 950 złotych (maX) robiłem go po 41tys km. do 22tys km auto zużywało około 11-12,5l/100km no i wżięło około 400ml oleju.po minięciu magicznej granicy 25tys km spalanie spadło oraz mniej dolałem oleju już tylko 200ml.teraz licznik wskazuje przejechane 72tys.km i auto pali od 8,3 - 10,1l/100km. podjazdy do klienta mam zazwyczaj puste (nie załadowany)i nie śpieszę się więc czasami komputer wyświetla spalanie...
~Pawel
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
Narazie jest slabo ale ponoc sie to ma zmienic. Mam glownie przejazdy autostradowe 120 - 130 km./h (licznikowe) i spalanie wychodzi okolo 11l. Raczej bez duzego wiatru bo jeszcze mi sie nie trafil. Nie ma tragedii ale na trasie 650 km. jechala za mna Zona Jumperem z ciezszym ladunkiem i on spalil 10.2 (silnik 3.0) Licze, ze zejdzie ponizej 10l. Ogolnie, to ta cala ekologia jest tylko na papierze bo w rzeczywistosci, mniejsze motory pala wiecej.
~Kierowca inter parts
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
Przez 40k km wymieniony na początku łącznik stabilizatora bo coś pukalo. Dalej puka ale jeszcze ponownie nie był w warsztacie. Ceny części eksploatacyjnych typu filtry dużo tansz niż w fiacie. Oleju do silnika za to wchodzi więcej i wymiana co 40 tys a nie co 48
~Grzegorz
Furgon FWD 2.3 dCi 150KM 110kW
W kosztach utrzymania porównanie do Sprinterów wypada rewelacyjnie średnie spalanie przy pełnych ładunkach i szybkości średnio 125 11.2-11.8 w Sprinterach przy niepomyślnych wiatrach do 16l.Obsługa serwisowa podstawowa koszt ok 450 PLN w Sprinterach od 1000pln
~bartox
Furgon FWD 2.3 dCi 100KM 74kW
Dużą część mojego przebiegu zrobiłem w mieście. W lecie spalanie utrzymywało sie na poziomie od 7,5-8,5 przy spokojnej jeździe z ładunkiem ok 600kg. W zimie podczas mrozów spalanie potrafiło wzrosnąc do nawet 11 l. W trasie auto zadowalało sie 7 litrami przy oszczednej jeździe.
~Olek1911
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
I tu powiem źle... miał palić mniej niz poprzednik, a pali więcej. Jak smok!! 2.3 125km a potrafi zeżreć 15 litrów jadac autostrada z predkosciami 130-150. po miescie nie lepiej. tutaj konstruktorzy się nie popisali
~Radek
Furgon FWD 2.3 dCi 100KM 74kW
Łańcuch rozrządu, przeglądu co 40 000/2 lata. Dla mnie bomba. Zobaczymy jak będzie z kosztami użytkowania. A czy spali litr więcej czy mniej nie ma dla mnie akurat najmniejszego znaczenia.
~puszek
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
w miescie przy dosc agresywnej jezdzie 12 l. na 100km.transit 115konny przy takiej samej jezdzie 15 l,na autostradzie troszke gorzej, przy 130/150km/h 14 l na 100km ale i tak lepje niz transit 15 l / 16 l
~Janusz
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
Pojazd posiada sygnalizator zmiany biegów, ale jeżdżąc zgodnie z jego przykazaniami auto wcale nie pali najmniej. Można zejść ze spalaniem poniżej 9litrów w jeździe po mieście.
~Tomasz Master
Furgon FWD 2.3 dCi 150KM 110kW
Mało pali jak na takie duże auto, postarali się. Mam lekką nogę, a to auto nie służy za wyścigówkę. Nawet załadowany z przyczepą nie narzeka na ciężar.
Renault Master IV Furgon FWD