Lista ocen Renault Megane I Cabrio (9) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~r
Cabrio 1.6 i 16V 110KM 81kW
Typowa renówka. Miękka i bezwibracyjna. Przyspiesza od bardzo niskich obrotów. Trochę brakuje jej zadziorności i charakteru - z tego powodu warto kupić 2.0. Co do osiągów - auto jest bardzo lekkie i po wduszeniu pedału dostaje szału. Naprawdę bardzo szybkie i dynamiczne. Ze względu na wspomniany wyżej charakter silnika ja nie lubię go za bardzo kręcić, wolę jazdę spacerową, ale jak trzeba pokazuję właścicielom dużo mocniejszych samochodów...
~bartek
Cabrio 2.0 i 16V IDE 140KM 103kW
mam silnik 2.0 16v f7r 147 koni i nie wiem czemu nie ma go w proponowanych do wyboru z listy.auto jest z 1997 roku ale też nie ma go na liście. Chodzi super , dobrze się zbiera , ma dobre odejście również z dołu. Można śmiało wyprzedzać innych bez obaw że braknie mocy .kręci aż do czerwonego pola :) po tylu latach , najmniej awaryjny silnik z tych lat w renault- tak słyszałem
~Akuku
Cabrio 1.4 i 16V 95KM 70kW
Silnik bardzo elastyczny, bardzo fajnie wchodzi na obroty i zapewnia niezla dyna mike jak na 1.4 niestety ciut za glosny przy obrotach powyzej 4000 Stosunkowo zuzywa za duzo oleju ale mozna przerzyc ogulnie dobrze
~rys-adam@o2.pl
Cabrio 2.0 i 16V IDE 140KM 103kW
Do 3000 obr/min jeździ się przyzwoicie zachowując przyzwoitą dynamikę jazdy, powyżej 4000 odjeżdża niczym startujący myśliwiec zostawiając większość w tym często sporo mocniejszych samochodów daleko z tyłu:D
~WuWu
Cabrio 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jak na tak ciężkie nadwozie silnik radzi sobie rewelacyjnie. Jest bardzo elastyczny. Przypominam że wersja Cabrio waży ~ 150 kg więcej od wersji Coupe.
~Apollon
Cabrio 2.0 i 16V IDE 140KM 103kW
Silnik naprawdę rewelacyjny, udany kompromis pomiędzy świetnymi osiągami a ekonomią;)
~KAMIL
Cabrio 1.6 i 16V 110KM 81kW
SILNIK FAJNIE SIĘ KRĘCI ALE DOPIERO OD 3500 OBROTÓW, DOBRE OSIAGI PRZY DOSKONAŁYM SPALANIU.
~pioter
Cabrio 1.6 i 16V 110KM 81kW
elastyczny jak na tak małą pojemność
~aleksander_chandrała
bezawaryjny, prosta dobra jednostka