Ocena kierowcy - Renault Megane I Coupe

MIC, 21 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Jezdzi sie super, wyglada atrakcyjnie (a bedzie jeszcze lepiej ; ), malo pali i wszystkie najwazniejsze uklady wplywajace na jazde chodza jak w zegarku. Za taka cene nie kupi sie napewno auta tej klasy z takim wyposazeniem (m.in. komputer pokladowy, 4x airbag, pelna elektryka, inteligentne wycieraczki, podgrzewane lusterka, itp.) Niektorzy gardza francuskimi samochodami, ale ich wyzszosc poznalem, gdy stojacemu obok mnie Mercedesowi wykrecono lusterka, wybito szybe i zabrano radio.
Bardzo elastyczny, przyspieszenie wdeptujace w fotel (9.5 s)
Przy szybkich zmianach biegow czasem nie chca wchodzic, ale mam to auto od niedawna, wiec moze jestem jeszcze nie przyzwyczajony
Swietnie trzyma sie drogi, zawieszenie utwardzone, jak to w Coupe. Kierownice mozna obracac malym palcem u lewej nogi ;)
Jak dla mnie jest OK
Wszystko pod reka i tam gdzie powinno byc, komputer pokazujacy najwaznejsze informacje, sterowanie radiem z kierownicy, biale tablice zegarow oswietlane na czerwono (fajny efekt w nocy), pelna elektryka w srodku
Nawiew 4 stopniowy. W zimie bardzo szybko w porownaniu do moich innych aut odmraza sie tylna i przednia szyba. Klimatyzacji nie mialem okazji przetestowac.
Samochod zarejestrowany na 4 osoby. W koncu to Coupe, a nie auto rodzinne. Z przodu super, z tylu ciasno.
To chyba najmniej interesuje wlascicieli aut typu Coupe, ale jestem bardzo mile zaskoczony. Na postoju wogole nie slychac silnika, przy wyzszych obrotach pojawia sie przyjemny dla ucha sportowy warkot. Jednak przez twarde zawiszenie ostro slychac kazda nierownosc w jezdni.
W miescie przy ciezkie nodze i zimnym starcie bierze w granicach 7.5 lira na setke, na trasie jest jescze lepiej. Z przegladami i naprawami to nigdzie nie jest tanio, ale w porownaniu z konkurencja jest dobrze.
Bardzo fajne autko za rozsadna cene.
Poprzedni wlasciciel to typ faceta co leje paliwo, a reszta go nie obchodzi. Odbilo sie to na ogolnym stanie auta. Wiec tak : przepalone swiatla postojowe, obluzowana raczka od przednich prawych drzwi, odlepiony jeden z elementow drewnopodobnych, obluzowana tylna lampka dla pasazerow z tylu, obluzowany kolpak, niesprawnie dzialajace elektryczne otwieranie prawej tylnej szyby. Jak widac to wszystko pierdolki i naprawilem je sam przy uzyciu kleju i srubokreta.
Musialem wymienic wszystkie plyny, swiece i filtry, bo poprzednik nie wiedzial ze tak trzeba : ). Za jakies 5 tys km bede wymienial tlumik, bo jest troche zniszczony, zreszta te auta tak maja. Wymieniony tylny lewy teleskop (ach te dziury)
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
7,4