Lista ocen Renault Megane I Hatchback (421) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 640 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~limakcki@gmail.com
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Samochód dużo lepiej trzyma się drogi niż moja była Renata 19. Niestety nie jest doskonale w tej kwestii, gdyż częstą przypadłością starszych Renóweczek jest rozsypywanie się maglownicy, mojej też się to przydarzyło koszt wymiany/regeneracji od 1000zł. Również stałą usterką Renatek jest tylna belka koszt regeneracji od 600zł. Zdążyłem poza tym wymienić przez 2 lata komplet amortyzatorów (870zł), końcówki drążków, tuleje wahaczy, gumy...
~Waldek
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Wspaniale hamulce. Przyzwyczajenia wymaga tylko szybko interweniujący asystent hamowania. Zawiesznie ciche i komfortowe, lecz bez rewelacji w tym temacie. Mimo jego miękkiej charakterystki auto dobrze trzyma się drogi i nie wypada z szybko pokonywanych zakrętów. Calość psuje kiepski uklad kierowniczy skutecznie odbierający nie tylko frajdę z jazdy, ale i zmniejszający znacznie kontrolę nad autem w sytuacjach krytycznych. Sama kierownica (w tym...
~drylu
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Jak to francus miękko. Dla ludzi szukających sportowych wrażeń nie polecam bo tam gdzie alfa albo bmw wejdzie w zakręt 100 meganką trzeba zwolnić do 80. Ale dla przeciętnego Kowalskiego w zupełności wystarcza. A opinie że zawieszenie się sypie jest z księżyca. Przez 4 lata i 60 tyś.km. wymieniłem tylko gumy z przodu i sworznie. Na pewno nie jest bardziej awaryjne niż w innych autach. A komfort jazdy jest rewelacyjny.
~lazaliv@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Nie jest to poziom focusa ale jak dla mnie jest dobrze jak na francuza, zawieszenie mogłoby być sztywniejsze żeby karoseria mniej pochylała się na zakrętach i troszkę wytrzymalsze(chodzi mi o gumki w zawieszeniu które na polskich drogach szybko się wybijają). Wspomaganie jest trochę za mocne i nieraz ciężko wyczuć co dzieje się z kołami.Duży plus za tanie części zawieszenia które rekompensują niejako ich mała trwałość
~pinki
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Na pewno prowadzi się trochę inaczej niż np. "niemiec", przy pełnym obciążeniu trzeba uważać, na zakretach potrafi zarzucić tyłem, nie nadaje się do szaleństw ( zresztą spróbujcie to zrobić przy tym silniczku ), natomiast do spokojnej jazdy...IDEALNY. Przejedźcie 100km meganką i np.: golfem III zobaczycie, że różnica w komforcie jazdy, przynajmniej dla mnie jest ogromna , oczywiście na korzyść meganki.
~Yaco
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Zawieszenie - ani za miękkie, ani za twarde, na mój gust całkiem dobrze. Układ kierowniczy zbyt mało precyzyjny, dużo się trzeba nakręcić kołem kierownicy. Wspomaganie... no cóż jak się jest facetem słusznej postury to każde wspomaganie będzie zbyt mocne. Patrząc obiektywnie: na parkingu fajnie się kręci kółkami, w trasie natomiast wspomaganie mogło by być zredukowane.
~RobustBoy
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
rewelacja! idzie jak po linii, koleiny powodują, że to ja niepotrzebnie macham kierownicą aby skorygować tor ruchu, zupełnie niepotrzebnie - bo gdy trzymam prosto to i renówka idzie prosto. Porywy wiatru niestraszne, ale... używajcie amortyzatorów olejowych, na gazowych było dużo gorzej. Wspomaganie kierownicy - trochę za słabe, ale można się przyzwyczaić.
~Kamil Bulwarski donalberto@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Samochod trudno wprowadzic w poslizg (dla jednych plus dla innych minus). Nigdy do konca nie czujesz co sie dzieje z samochodem na jezdni. Zawieszenie niesamowicie wali na byle nierownosciach, szczegolnie poprzecznych, jakby sie urwaly kola- normalka... Bardzo slabe hamulce. Wymagaja przewidywania i przyzwyczajenia
~Adrian
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Tutaj mam zastrzeżenia, ale zaznaczam, tylko do swojego auta, ponieważ kupiłem je obniżone. Przejazd przez progi to hamowanie do jedynki. Siadają przeguby. Przy przejeżdżaniu przez nierówności dosyć mocno buja autem i słychać. W porównania do np. Fiata Stilo to niebo i ziemia. Ale Meganka ma za to o niebo lepszą przyczepność.
~Piotruś
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Ideał - mięciutko, przyjemnie buja na zakrętach. Przy większych prędkościach dość mocno odchyla, ale wyczytałem to zanim kupiłem auto, a mi zależało na wygodzie podróżowania, a ta jest wyśmienita. A hamulce... Rewelacja. Lekko naciskam hamulec i auto staje w miejscu - tak dobrego wspomagania jeszcze sporo nowych aut nie ma.
Renault Megane I Hatchback