Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

mk, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 2001
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
jeżeli ktoś lubi być olewany, okłamywany i ignorowany to polecam Kiljańczyka przy al. jerozolimskich. myślę, że jest to ścisła czołówka chamstwa i niekomepetencji wśród warszawskich salonów. ze strony Renault Polska żadnej pomocy w zmaganiach z dilerem. ogólnie samochód jest bardzo dobry, ale kupiłbym go jeszcze tylko raz gdyby nie było żadnych innych marek, bo jego serwis skutecznie mnie raz na zawsze zniechęcił do Renault. chociaż jest samochód bardzo fajnie wykończony, z przyjemnym nie za miękkim i nie za twardym zawieszeniem i elastycznym silnikiem
elastyczny, dynamika niezła jak na tą pojemność, lubi raczej wysokie obroty
bardzo przyjemnie i precyzyjnie pracująca
dość miękkie, ale nie za bardzo zawieszenie, żadnych stuków ani innych nieprzyjemnych dźwięków
wszystko w środku urządzone estetycznie i ergonomicznie
klima dziąła bez zarzutów
bez dwóch zdań, mam 2 metry, mój ojciec niewiele mniej a obaj podróżujemy w dużym komforcie. jest bardzo wygodny i przestrzenny.
ani bardzo cichy, ani bardzo głośny, powyżej 120 km/h hałas robi się wyraźnie większy
jakość dobra, ale serwis sprawia, że można przedwcześnie osiwieć
awaria przełącznika szyby
samochód spisywał się bezbłędnie do pierwszego przeglądu, na którym to jakiś cwany gapa w ASO podmienił cewki zapłonowe notorycznie psujące sie w innych egzemplarzach tego modelu. chcieli mnie naciągnąć na wymianę 4 cewek na mój koszt (2000PLN). dopiero groźba, ze wybuchnie z tego głośna sprawa sprawiła, ze nagle mechanicy znaleźli sposób na wymiane ZA DARMO! Co sie stało, gdy chciałem wymienić uszkodzony kluczyk szkoda opisywać. trwało to ponad 2 miesiące, ze strony serwisu nie było żadnej woli pomocy tylko ciągłe zwodzenie, dorobiony kluczyk okazało sie że nie pasował, więc chcieli wymieniać stacyjkę , mimo,że stary kluczyk do stacyjki pasował i działał. o kulturze rozmowy z klientem nawet nie wspomnę. podsumowąc w dwóch słowach głupota i chamstwo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

5,8