Ocena kierowcy - Renault Megane II Coupe

slawmik, 19 lat temu
Silnik 1.6 16V WT 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Coupe 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Bardzo fajne auto! Komfort i przyjemnośc z jazdy! Oszczędne i dynamiczne. I piękne! Chcesz wiedziec wiecej o moim aucie - odnajdź mój dzienniczek auta - wszystko dokładnie i bez ściemy!
Przy oszczędnym operowaniu gazem może sie wydawać, że nie jest mocny, ale gdy nie patrzymy na wskazania komputera i wkręcamy go powyzej 4000 obr. pokazuje swoje prawdziwe oblicze - pieknie zaczyna mruczeć i od 150 km/h wzwyż daje niezłego kopa.
Żadnych kłopotów, biegi wchodza płynnie bez zgrzytów itp.
Przyklejony do drogi. Nawet wchodząc w ciasne zakręty trzyma niemiłosiernie, zadnych nadmiernych przechyłów.
Mała tylna szyba ale znakomite lusterka boczne kompensują wszystko. Lusterko fotochromatyczne to est to!
Jedno z najbardziej ergonomicznych aut, w których siedziałem. Hamulec ręczny (tak krytykowany przez pisma motoryzacyjne)jest wręcz anatomicznie dobrany do kształtu dłoni i nikt mi nie powie, ze jest inaczej.
Zimą cieplutko, latem przyjemny chłodek z klimatyzacji, bez zarzutu!
Mgłoby byc więcej miejsca, ale podoba mi sie , bo mam wrazenie, że naprawdę jest bezpiecznie.
Stojąc, przy wyłączonej dmuchawie nie słychać silnika w ogóle! W jeździe o wiele ciszej niz w innych atach.
Poprzednio miałem Clio 1.4 i wydaje mi się, że spalanie wyższe od Clio o 0,5 l/100 km to rewelacyjny rezultat! W trasie klima w ogóle nie rzutuje na zuzycie.
Choroby wieku dziecięcego były i bardzo mnie to denerwowało: piszczały mi koła: okazało sie , ze to kołpaki. Trzeszczało w słupku - okazało się ze trzeba nałożyć troszkę smaru na uchwyty zamków. Czasami po dolaniu paliwa coś niepokojacego dzieje się ze wskazówką paliwomierza - ale po paru minutach jest OK.
Żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V WT 115KM 85kW [l/100km]