Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Silnik 1.5 dCi 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Renault Megane II Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Niskie spalanie/Komfort jazdy/wygoda za kierownica
Karoseria : jakies trzeszczenia w drzwiach po jezdzie na bruku
Zawieszenie : stuki przy wiekszych dziurach na skreconych kołach
nie mam go zbyt dlugo, ale poki co jestm bardzo zadowolony. jesli auto ma rzeczywiscie 150000 km to zawieszenie moze rzeczywiscie powoli padać, a poza tym to wszystko OK.
Mily dla ucha klekot dizla, chociaz ostatnio zauwazylem jakby zaczął troche głośniej klepać. Jak jest zimny to troche głośny, ale to juz przypadłość kazdego Diesla. Elastyczność bardzo dobra, no w koncu to dCi, na 3 biegu od 30 k/h do 100 rozpedza sie przyjemnie, na 5. mozna jechać i 50-tką.
Biegi wchodza bez problemu, nie haczą. jedynie lewarek ma mały (ok 1 cm) luz na wrzuconym biegu. ponoc to jakas sprężyna do ktorej ciężko się dostać.
Jak na Francuza przystało, zawiszenie bardzo komfortowe, chociaż dochodzą z niego jakies stuki. Prawdopodobnie to łozyska i mocowanie kolumny/amortyzatora przedniego, 165 zl za komplet wiec nie ma tragedi. Tyl troche zarzuca na koleinach, ale ponoc taka juz uroda tego modelu. Łuki przy wiekszych predkosciach nie sa problemem, autem nie buja, nie wychyla sie.
Z przodu to normalne, natomiast z tyłu, mimo \"Dziwnej\" szyby nie ma problemu z widocznością przy cofaniu jak i z lusterkiem.
Fotele genialne, pozycja tez. duzo regulacji fotela i kierownicy. wygodny miekki podłokietnik (z przodu i z tylu). Duzo schowkow na +
Poki co zima nie testowany, ale narazie szyby nie zaparowaly ani razu. Klima troche slabo dmucha, ale to pewnie wina starego filtra kabinowego.
jak na moj wzrost 188 mam wystarczajaco duzo miejsca. jest mi naprawde wygodnie, a za mna rowniez w miare wygodnie moze siedziec osoba. poza tym z tylu bardzo duzo miejsca nad glowami.
chyba normalne ze Diesla słychac w kabinie. do 120 km/h jest naprawde cichutko, powyzej 140 robi sie szum, ale silnik slychac na rowni z oplywajacym powietrzem.
spalanie to najwiekszy atut tego samochodu :) miasto 6-6.5 trasa 4-4.2 autostrada 130 km/h 5.2l ceny czesci w normie, napraw rowniez nie odbiegaja od remontu golfow i innych popularnych modeli (no chyba ze chodzi o Common Raila)
za ta cene kupilbym golfa 3-4 lata starszego byc MOZE z klima. albo Audi A3 o 5 lat starsze. na szczescie mam młody samochod z (prawie) pelnym wyposazeniem :)
poki co tylko spalily sie zarowki podswietlace ogrzewanie, 2x zarowka mijania (wymiana wcale nie jest taka skomplikowana, za pierwszym razem zajelo mi to jakies 10 minut) poza tym mam jakis problem z blokada kierownicy+karta i zdarzylo sie jakies 5 razy ze nie chcial odpalic (blad blokady kierownicy, po kilkunastu probach w koncu odpalil)
powaznych jak do teraz na szczescie brakuje :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 80KM 59kW [l/100km]

5,2