Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

drwesto, 15 lat temu
Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2006
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : 1. jak na ten rodzaj i pojemnośc to bardzo dobre przyspieszenie 2. kultura pracy 3. ekonomiczność
Duże, wygodne auto dla \"ekonomistów\", niezawodne, może być rodzinne. Komfort b.przeciętny.
Z zasady nie uznaję ocen typu doskonałe/idealne bo takich rzeczy nie ma. Dlatego za silnik daje 4,5. Duża kultura pracy; nawet na zimnym porównanie do traktoru byłoby nie na miejscu. Ponadto, oszczędny, dobre przyspieszenie.
Nie mogę nic zarzucić, ale i chwalić też nie ma za co. Może o to właśnie chodzi.
Po przejechaniu nim prawie 100K km mam już dosyć. Wolę się bujać na łódce.
Czasami zbyt duże pole zabiera słupek przedni prawy.
Fotel kierowcy przy standardowej regulacji ręcznej i moim wymagającym kręgosłupie na 5!!!
Słaby nawiew boczny na szyby. Zero nawiewu na szyby tylne boczne. Przy pełnym komplecie w aucie w czasie deszczu i klimie na full są zaparowane.
Wystarczająca.
Przy 170 km/h komputer pokazuje aktualne spalanie 10/100km. Przy 50km/h - 3,5/100km
Kupiłem wersję Alize za 60K PLN z przebiegiem 2,5K jako auto testowe. Cena nowego auta wg Eurotaxu wynosiła 58,000. Więc dużo ze mnie salon nie ściągnął.
Czasami porównanie do Poloneza jest jak najbardziej na miejscu: różne brzdęki, jęki klekoty pojawiające się tak nagle jak nagle samo znikające. Nikt nie wie o co chodzi.
Przy -25st. na zewnątrz silnik odpala bez zająknięcia, nigdy nie zawiódł w trasie. W czasie przeglądu nie zauważono mokrej podłogi - chlupało w schowkach podłogowych jak w kałuży - uszkodzenie przewodu odprowadzającego od klimatyzacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 86KM 63kW [l/100km]

6,2