Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

michał, 14 lat temu
Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2005
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : oby wszystkie były tak oszczędne
Układ hamulcowy : zdarzają sie piszczenie hamulców, ale w ASO twierdza, że tak wszystkie nowe samochody mają - okładziny są bezazestowe
Inne : uciązliwa wymiana żarówki z przodu
REWELACJA - niskie spalanie oleju napędowego, wygodny rodzinny samochód, duzo miejsca, ogromny bagażnik - w moim przypadku praktycznie bez żadnych niespodzianek - tylko planowe przeglady techniczne i wymiana koniecznych elementow, płynow. Wyposażenie ponad przeciętną w klasie - mam wersję Sport Way - włożyli wszystko co może być potrzbne, może tylko dolożylbym ksenony ;-) W porównaniu do tzw. niemieckich wozów - znacznie lepsze wyposażeniewm znacznie lepsze materiały, czuć klimat ciepłego wnętrza, a nie tak jak w Passacie i Astrze surowość niemieckiej mysli technicznej. A tu francuska fantazja, nic mi nie skrzypi (ale w większości jeżdże po dobrych trasach), nic się nie urwało, ale zawsze w terminie serwisuje autko i mi się odpłaca. Bardzo komfortowe autko na dobrym zawieszeniu, zapakujesz wszystko co chcesz i na wakacje. I za przejazd nie zappłacisz duzej kasy - spalanie na trasie poniżej 4 litrów może wydawać się niemozliwe, ale dane z komputera pokładowego potwierdzają sie później przy dystrybutorze. Przy bardzo dynamicznej jeździe w trasie ciężko przekroczyć 4,5 litra. Tankuję dobre paliwo na BP Ultimate i naprawdę warto wydać na nie kilka groszy więcej.
Oszczędność, oszczęnośc, oszczęność - jeżeli w trasie jestem w stanie zejsć poniżej 4 litrów na 100 km i to przy jeżdzie w 2 osoy z klimą to więcej (a właściwie mniej) trudno wymagać od silnika. Pracuje dość spokojnie, silnik staje sie słyszalny powyżej 120-130 km na godzinę - wówczsa mogłoby być trochę ciszej
Żadnych problemów - wcześniej jeździłem Passatem i tam niestety biegi nie pozwalały się normlanie wrzucić (szczególnie trójka) - serwis dwoił się i troil n a gwarancji, ale nie dali rady usunąć ustreki i ... na szczęście sprzeddałem. W renówce nie odczuwam żadnych kłopotów ze skrzynią i jest właściwie dobrze zestopniowana.
tryzma sie drogi idealnie więc nie ma co zarzucić. Nic nie skrzypi, nic się nie dzieje, ale słyszałem, że kolo 100.000 będzie potrzeba wymienić końcóki drążkow, ale to jeszcze daleka droga
Jak to kombi - to przodu rewelacyjnie, do tyłu przydałyby się czujniki
wszystko pod ręką - nie ma się do czego przyczepić,
klima automatyczna działa rewelacyjnie - ustawiam temeraturkę i ... resztę robi klima. Przy jeździe w zimne dni problem z roszeniem szyb bocznych w części bagażnikowej, ale po przejechaniu kilku kilomnetrów schodzi.
Mam 188 cm, nie moge narzekać - fotel regulowany w kilku płaszczyznach, rewelacja
Do 120 km/h bardzo dobrze, póxniej trochę głośniej. Slychać też zawieszenie podczas szybkiego przejazdu przez tory, ale to chyba dotyczy wszystkich samochodów.
zyżycie paliwa - SUPER NISKIE, ceny w ASO do przyjęcia - niższe niż w VW i Oplu
Kupiłem go za ponad 70 tys złociszy, wart każdego grosza, żal mi będzie go sprzedawać, ale zawsze pozbywam się samochodu 5 letniego. Prawdopodobnie zostanę wierny Renault i moim następnym samochodem będize albo Megane, albo Scenic, albo Laguna
przejechałem już sporo i właściwie nie mam do czego się przyczepić.
nigdy mnie nie zawiódł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 86KM 63kW [l/100km]