Ocena kierowcy - Renault Megane III Coupe

Silnik 1.6 16v 110KM 81kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Coupe 1.6 16v 110KM 81kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto posiadam niespełna trzy lata i przejechałem nim ponad 40 000 km. obecnie ma 79 000 więc myślę że moja pozytywna ocena jest poparta dobrym jego przetestowaniem. Moją całkowicie pozytywną opinię burzy jedynie skrzynia biegów, która według mnie jest źle zestopniowana.
Silnik 1.6 16v 110KM nie powala dynamiką , ale nie będę narzekał bo taki sobie wybrałem i nie będę go porównywał do znacznie mocniejszych jednostek. Miał być oszczędny oraz bezawaryjny i taki właśnie jest.
Jak już napisałem w całokształcie skrzynia biegów jest w tym samochodzie piętą achillesową. Nie znaczy to że coś się dzieje, jak dotąd jest bezawaryjna, biegi wrzuca precyzyjnie tylko 1 i 2 bieg jest za krótki i samochód przez to trochę szarpie, trudno się trochę do tego przyzwyczaić.
Układ jezdny super
Widoczność przez tylną prawą szybkę niemal zerowa. Jest to dokuczliwe szczególnie na skrzyżowaniach podczas skrętu w lewo. Jednak wystarczy ustawić się odpowiednio na skrzyżowaniu i wszystko widać przez przednią prawą. Nie uważam tego za wadę ponieważ jest to coupe i zdaję sobie z tego sprawę że najnormalniej w świecie nie może być inaczej. Normalnie do przodu i na boki wszystko OK
Wszystko na swoim miejscu. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to przełącznik zmiany świateł jak dla mnie to za bardzo przesunięty do kierowcy tak że trafiam na niego małym palcem.
Nie ma się do czego przyczepić. Podobno trudno się dostać do filtra kabinowego,ale to zmartwienie Zbyszka :-)
Z przodu wszystko cacy. Z tyłu mogę tylko powiedzieć na podstawie opinii tych co tam jeździli tzn też cacy.
Radio słychać :-)
Nie szarżuję więc wychodzi 6l benzynki a jak wrzuciłem gazik to 8i lpg
Autko niepospolite, dobrze wyposażone jak dotąd bezawaryjne tylko brać :-)
Kompletnie nic się nie dzieje.
Kompletnie nic się nie dzieje.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v 110KM 81kW [l/100km]

8,3