Lista ocen Renault Megane III (226) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 290 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~saves
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
za to tutaj pole do popisu. 1. Poluzowały się tłumiki. Waliły o asfalt. 2 tygodnie po odbiorze. Serwis. 2. Drzwi zaczęły się zachowywać, jakby nie miały zamka. Po prostu się otwierały. Serwis. 3. Przy minus 15 padł opornik ogrzewania. Jazda z wydrapanym kółkiem na przedniej szybie i modlitwa, aby w coś nie stuknąć. Skutek - laweta i serwis. To czwartego dnia zimy 2010/2011. 4. Awaria czujnika tylnej klapy. Nie można zamknąć pojazdu, bo po...
~Maksymilian Wiatrowski
Grandtour Facelifting 2013 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
To jest jedyny powód dla którego nie kupiłbym renault . Samochód nagle zaczął brać olej ( dolewałem około 3 litrów tygodniowo ) . Auto później straciło moc . Kiedy serwisanci zobaczyli że zamiast oleju w misce jest ,, Budyń " okazało się że coś jest ostro nie tak . Renia przeszła remont silnika w ASO ( zostało wymienione prawie wszystko ) koszt 12 tysięcy na szczęście serwis Renault pokrył 50% mimo że auto było po gwarancji . Chwile...
~Aja
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
wymieniona tylna belka - trzeszczalo tak,ze wstyd bylo jezdzic, ciezko powiedziec od kiedy byla ta usterka,byc moze nawet od momentu zakupu. slychac bylo przy jezdzie po nierownosciach. obsluga w serwisie beznadziejna, poczatkowo nie mogli ustalic usterki,badz tez po prostu nie chcieli,dopiero po interwencji w glownej siedzibie zaczeli sie interesowac. do tego klient w reno traktowany super wylacznie do momentu zakupu auta,no moze rownie...
~Michał
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Z większych wymian były dwa wtryskiwacze, jednak przyczyną były zaniedbania poprzedniego właściciela, doprowadził filtr paliwa do zabrudzenia w takim stopniu, że auto gasło przy większej szybkości. Do tego przy 225kkm wymieniłem sprzęgło, jednak to normalna eksploatacja. Dwumasa nadal daje radę, turbina też. DPF zapchał się po uszkodzeniu czujnika ciśnienia doładowani, ale to efekt innej usterki, nie awaria DPF.
~genar
Hatchback 1.5 dCi 110KM 81kW
auto serwisowane w ASO więc z książki i Helpdyska Renault poprzedni właściciel wymienił oprócz eksploracyjnych elementów poszycie siedzenia przód i zderzak. No a mi się uszkodził wtrysk. zaświeciła się kontrolka auto żwawo nie jechało i tak ze dwa razy, mechanik zdziwiony że wtrysk się popsuł kazał kupić używany, kupiłem za 180zł wymienił i wszystko OK
~Lennyx
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Standardowo po kupnie, wymieniłem pasek rozrządku z rolka i pompą wody, oleje, filtry, mieszki gumowe na przednich amorach bo pękły i spadły na dół, sworzeń prawego wachacza bo miał początki lekkich luzów noi standardowo przednie tarcze hamulcowe i komplet klocków przód i tył. Są to standardowe wymiany przy tym przebiegu. Innych awarii Brak.
~DZIEWCZYNA kamila22_83@wp.pl
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Po niecałym roku jazdy poważna usterka tzn. dostanie się ciała obcego między tryby rozrządu. Wynik to naprawa w kwocie 5000 zł! NIE NA GWARANCJI!! STRACH SIĘ BAĆ CZY SIĘ NIE POWTÓRZY ALBO WG SERWISU WOZIĆ KOTA. ŚMIECHU WARTE AUTO MOIM ZDANIEM WADLIWE I ŹLE ZABEZPIECZONE PRZED TEGO TYPU USZKODZENIAMI. ODRADZAM.
~Borys
Coupe 1.5 dCi 85KM 63kW
Jak narazie jedynym mankanentem którego nie moge się pozbyć to klekoczące wtryskiwacze których dźwięk doprowadza mnie do szału- przy dużym mroizie ludzie sie obracają na ulicy bo słychać jakby traktor jechał. Dzwiek ten im jest zimniej tym dłużej trwa- moge nawet tak jechać 50 km i cały czas cos trzeszczy i skrzypie!
~mich64
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Poszarpuje po rozpoczęciu jazdy na zimnym silniku. Edycja po 10 tys. - upierdliwie poszarpuje gdy dłużej postoi na powietrzu w niskich temperaturach. Moim zdaniem pedał gazu jest fatalnie skalibrowany, trzeba go wciskać zbyt głęboko. Trzy razy uszczelniana pokrywa zaworów - małe wycieki oleju.
Dziennik kosztów dla Renault Megane III
5,9
8,7
9,1
~Sylka
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
no to teraz napiszę trochę. Po zalecanej wymianie oleju po 5 tys. ( 320 zł.) okazało się że są wycieki oleju , auto oddane na serwis 6 dni ( 2 uszczelniacze, od strony wału i rozrządu)po odbiorze po 3 dniach padł podobno alternator mamy czekać do 10 dni aż sprowadzą z Francji. Mam na dzieję że to koniec.