Lista ocen Renault Megane III (298) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 218 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~błażejek84
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Moim zdaniem tu Megane kuleje, przynajmniej wersja 1.6 benzyna. Puki jexdzisz po mieście jest spoko. Ale już od 110 km/h robi się dość głośno, i jest to silnik. Zauważyłem żę w wersji benzynowej nie ma podbitki maski - zamawiam niedlugo jedną i sprawdzimy czy to pomoże w głośności. Plus około 2000 obrotów coś wpada mi w wibracje - chyba maska... mam nadzieję że podbitka pomoze na obie rzeczy.
~kplochy@wp.pl
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
No niestety tu pojawia się pewien problem, jadąc spokojnie do 110 km/h jest super cicho i komfortowo - właściwie nie dochodzą żadne dźwięki z zewnątrz. Ale sytuacja drastycznie się zmienia gdy dochodzisz do prędkości powyżej 130 km/h, zdecydowanie słychać w kabinie silnik i tylko silnik !!! Oczywiście radio automatycznie dopasowywując głośność stara się temu zapobiec ale niestety tu jest nie ciekawie.
~Wojciech Piotrowicz
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Auto jest słabo wyciszone. W trakcie zwykłej jazdy po mieście jest ok, gdy jedziemy do 2,5-3tys obrotów. Powyżej tych wartości i w trasie hałas z komory silnikowej jest duży. Brak wyciszenia maski i lepszego wyciszenia komory silnikowej. Diesle posiadają dodatkowe wyciszenia, motor 1.6 benzynowy posiada ich niewiele, moim zdaniem duży minus ze względu na kulturę pracy tego silnika.
~Krzysiek
Coupe-Cabriolet 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Glowny powod, dlaczego nie kupie nigdy wiecej kabrioletu. Na autostradzie szum wiatru slychac dosc glosno prez szyby. Przy zamknietym dachu i szybach mozna jezdzic po miescie ale nie po to ma sie kabriolet zeby jezdzic pozamykanym... ogolnie znosnie na krotkie codzienne lub weekendowe trasy, jednak dluzsze wypady i regularna jedza w miescie nie bawia tak bardzo...
~Przemek
Grandtour Facelifting 1.6 16v 100KM 74kW
Tragedii nie ma, ale zawsze mogło by być lepiej. Choć może czepiam się na wyrost, bo mowa o samochodzie dla "Kowalskiego" a nie o aucie premium. Do 90 km/h jest naprawdę ok, do 100-100 km/h znośnie, a przy wyższych prędkościach daje o sobie znać głównie brak 6. biegu w trasie. Wiatr nie robi wielkiego hałasu, bo karoseria jest opływowa.
~Michał
Hatchback 1.5 dCi FAP 90KM 66kW
Raz pokusiłem się rozpędzić meganke do wyższych prędkości i naprawde mnie zaszokowała przy 120-140 jest w niej naprawdę cicho przy 160 również nie słychać żadnych świstów powyżej 180 zaczyna robić się głośno od przepływającego powietrza Silnik jest również bardzo cichy nie daje w trasie o sobie poznać i nie przeszkadza podczas długiej jazdy
~morpheus
Grandtour Facelifting 1.4 TCe 130KM 96kW
Jak już pisałem przy opisie silnika - pod względem wyciszenia jest to po prostu czysty luksus. Silnik słychać wyłącznie podczas dynamicznego przyspieszania. Na co dzień niemal się o nim zapomina. Poza silknikiem nie dopływają do kabiny żadne szczególne dźwięki. Co oczywiste - przy wyższych prędkościach docierają szumy powietrza opływającego samochód.
~Paweł
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Wyciszenie jest przeciętne, myślę że odpowiednie do segmentu auta. Mi jednak w połączeniu z krótką skrzynia przeszkadzał hałas na autostradzie, w związku z czym wyciszyłem auto w profejsonalnym serisie (drzwi, boczki tył i nadkola) i obecnie jest o wiele lepiej. Polecam wszystkim którzy dużo podróżują w trasie.
~alek
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
świst wiatru w uszczelkach drzwi powyżej 130km/h, wg mnie zbyt głośno słychać silnik. Ale to chyba taka przypadłość Renault. Brak izolacji ściany przegrody silnika i maski. Polecam wyciszenie matami. Ja mam przednie drzwi, bagażnik ( podłoga bagażnika jest plastikowa!), klapa bagażnika i blachę pod tylną kanapą. Kosztuje ale warto.
Dziennik kosztów dla Renault Megane III
5,9
8,7
9,1
~Michał
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Ogólnie w porządku do codziennej jazdy. Wysokie obroty silnika już nieco słychać. Gdy stoimy i silnik chodzi na wolnych obrotach to jest cicho. Do prędkości 130 km/h niewiele słychać, potem już zaczyna szumieć od powietrza jak i od kół. Na większych nierównościach potrafi stuknąć trochę głośniej z zawieszenia. Poza tym git.