Lista ocen Renault Megane IV Grandcoupe (22) - Ergonomia

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Wszystko jest tam gdzie trzeba. Oczywiście Renault montuje sterowanie radiem nie na kierownicy ale pod nią. Przyzwyczaiłem się po tygodniu. System RLINK2 jest intuicyjny i nie sprawia mi problemu (możliwość samodzielnego aktualizowania systemu i map nawigacji jest dużym plusem - nie trzeba się prosić w serwisie). Faktycznie przyciski sterowania szyb są przesunięte do tyłu i wymagają podniesienia i cofnięcia ręki - do przeżycia. System...
~killer1
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
R-Link2 dla mnie bardzo intuicyjny i dziala bez zarzutu. Fajnie przesuwany podłokietnik srodkowy. Co do polozenia wlacznikow szyb, zglaszany przez innych uzytkownikow - dla mnie nie ma problemu. Moze dlatego ze ogolnie duzy jestem i w kazdym aucie, jakie uzytkowalem, liczylem sie z tym ze gabarytowo Audi A8 Long to nie jest ;). Za mna miejsca jest tyle co Citroen'ie C5 ktore uzytkowalem, czyli niewiele :). Tyle tylko ze C5 jest o nascie...
~Andrzej
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
1. Przełączniki szyb zbyt "cofnięte" na panelu drzwi kierowcy. lepiej byłoby zamienić miejscem panel lusterek z przełącznikami szyb lub zbliżyć je do uchwytu zamykania drzwi. 2. Zagłówki trochę przeszkadzają w jeździe, wymuszają zbyt pochyloną pozycję jazdy (głowy), czego nie lubię. Nie pozwalają się całkowicie wyprostować (jak np. w Oplu Astrze). Dla mnie to wada większości współczesnych aut.
~Marfan
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 140KM 103kW
Mało miejsca z tyłu, musiałem dokupić przyklejaną do deski poduszkę akcesoryjną z allegro na prawe kolano, ponieważ metalowy element ozdobny z oświetleniem wbijał mi się w kolano i był wykonany ze stali więc był zimny, nieprzyjemny latem (krótkie spodenki)
~miszka84
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Przed kupnem miałem obawy o ten wyświetlacz 7' jednak jak przyszło co do czego to jest bardzo funkcjonalny. Główne przyciski odpowiedzialne za klimę / głośność itp łatwo dostępne bez jakiegoś szukania i domyślania wtf
~Piotr
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Wgłębienia na kubki w konsoli środkowej bezużyteczne przy zmianie biegów wszystko się rozleje. Przełączniki na drzwiach od kierowcy za bardzo cofnięte do tyłu. Słaba użyteczność.
~Aleksandra
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Z ergonomią nie ma żadnego problemu, nie można mieć zarzutu. Jedyne co, to wysoko uniesiona deska, ale to zostało opisane w widoczności.
~Adam
Grandcoupe 1.5 dCi 110KM 81kW
Ergonomia meganki jest bardzo zadowalająca w mieście wacha się od 5.2 do 6.5 w zależności od czasu spędzonego w korkach. Na trasie auto spala od 4.6 do 5.4
~Tomek Ciechanów
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Konsola środkowa ok. Niestety dostęp do panelu szyb kierowcy jest beznadziejny. Musiałem cofać rękę z łokciem żeby regulować okno
~Łukasz
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Wszystko jest praktycznie pod ręką, tylko przełączniki szyb po stronie kierowcy są zbyt mocno cofnięte do tyłu.
Renault Megane IV Grandcoupe