Lista ocen Renault Megane IV Grandcoupe (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~killer1
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Spalanie podczas tych 2 000 km na poziomie 7,9 l/100 km w trybie mieszanym (jazda po Wrocławiu + dojazd 25 km z miejscowosci pod Wro gdzie mieszkam). Co ciekawe - gdy zatankowalem auto pierwszy raz (pojemnosc baku to 49 l) przejechalem autem ponad 600 km. Na kazdym nastepnym tankowaniu przejezdzam aktualnie ok. 540 km (gdy tankuje samochod po jezdzie na rezerwie zostaje mi przed tankowaniem ok. 4 l). W ogole chcialbym zwrocic uwage ze moim...
~GROCHOL
Grandcoupe 1.2 TCe 130KM 96kW
Na razie nie mam opinii poza zużyciem paliwa. Auto na trasie nad może 300 km drobami do 90 km/h i 400 drogą S3 spaliło 5,8 l/100 km. Co uważam za bardzo dobry wynik jesli chodzi o silnik benzynowy. Około 200 km na tempomacie ( 128 km/h) i cały czas z klimą. Jestem mega zadowolony, bo nawet przy zakupie w salonie mówiono mi, że będzie palił tyle co poprzednia Megane z silnikiem 1,6 benz 110 kM, a pali w porównywalnych warunkach o jeden litr...
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Spalanie średnio 7,7 - nie jeżdżę w trybie ECO - dość mocno zmula samochód i podobno nic nie daje (bo wtedy ciśniesz mocniej, żeby jechać). Może przy 200KM ma to sens. Bak jest nieduży - bodajże 40 litrów, co przekłada się na zasięg w cyklu mieszanym około 600 km. Mam wykupiony pakiet serwisowy więc obsługa nic mnie nie kosztuje ale uwaga! Renault w tym modelu przewiduje wymianę oleju co 30tys km lub 2 lata - troszkę przesadzają.
~Marfan
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 140KM 103kW
Na razie gwarancja i kilka napraw wykonanych w ASO (np. stukające półosie, fabryka nie nałożyła smaru, zostały wymienione na nowe i nasmarowane) ale stosunkowo mało pali.
~Andrzej
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
przy spokojnej jeździe w trybie EKO w mieście nie przekracza 7.0, drogi krajowe ~zgodnie z ograniczeniami do 5,5, autostrada przy 130 5.9-6.3, przy 110 ok. 5, 120 ok.5.5-5.7 (tempomat)
~Manfred
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Po Krakowie w korkach potrafi przeskoczyć 9 l. Na trasie (chorwackie autostrady) ok. 5,3 - czyli rewelacja. Ogólnie średnio trzyma się 8 - 8,5.
~Aleksandra
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Auto ekonomiczne, na długich trasach spalanie niewielkie, jeśli chodzi o naprawy/serwis nie wiem, ponieważ mam gwarancję 5 lat.
~Piotr
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Skrzynia do wymiany. W silniku jak będzie przybywać oleju nie wróżę mu długiej żywotności
~Mirosław Galasiński
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Niskie zużycie paliwa ok 6 l/100 codzienna jazda , trasa 4,8 do 5,5 przy 130km/g tempomat
~Łukasz - Wrocław
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Na razie nic się nie dzieje a mam serwis i gwarancję przez 5 lat więc myślę, że na 5 lat mam spokój.
Renault Megane IV Grandcoupe