Lista ocen Renault Megane IV Grandcoupe (26) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Max
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Charakterystyka zawieszenia raczej twarda i sprężysta ale przez to świetnie się prowadzi. Oceniam zestrojenie zawieszenia na 4,5 gwiazdki. Ostateczna ocena 1 gwiazdka przyznana za stuki w przednim zawieszeniu które pojawiły sie już od przebiegu okolo 6000km (samochód jest eksploatowany na równych drogach szybkiego ruchu). Czeka mnie nieplanowana wizyta w ASO. Niedopuszczalne w nowym samochodzie. Do tego gdy niska temperatura pojawia się...
~Łukasz
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Nie jest to Ford Focus - dla mnie mistrz prowadzenia i komfortu w tej klasie, ale między focusem a meganką jakiejś przepaści nie ma. Jedyna rzecz, która irytuje i za którą odjąłem punkty to bardzo głośna praca tylnego zawieszenia. Ma się wrażenie, jakby coś stukało w zawieszeniu przy najechaniu na większe dziury, bądź duże uskoki. Wówczas tylne zawieszenie wpada w nieprzyjemne drgania. W tej klasie samochodu to ogromny minus.
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Nie powiem, że samochód trzyma się drogi jak przyklejony - być może Ford jeździ lepiej, ale to nie samochód do szybkiego pokonywania zakrętów (choć z tym i tak sobie radzi moim zdaniem optymalnie). Jeżeli ktoś oczekuje czegoś więcej, niech kupi Megane RS. Brak dziwnych dźwięków z zawieszenia, nic nie stuka.
~Manfred
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Rewelacja. Podobnie, jak w fordzie. Sprężyście, nie za miękko, nie za twardo. Przy przebiegu ok. 5500 zawieszenie zaczęło pukać, szczególnie kiedy jest zimno. Nie mogę wręcz w to uwierzyć. Kupiłem nowe auto po to, żeby nie jeździć do warsztatów!
~Marcin
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Bardzo miękkie komfortowe zawieszenie - dobrze tłumi stan polskich dróg, ALE układ kierowniczy - nie ma takiej precyzji jak Honda, Ford - gdzie jest sztywniejsze zawieszenie i czuć powiązanie kierownicy z zawieszeniem ALE jest mniejsza amortyzacja.
~miszka84
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Wspomaganie kierownicy mogłoby być mniejsze bo na początku ciężko było się do niego przyzwyczaić ... jednak po kilku trasach całość była łatwo wyczuwalna i auto dobrze współpracuje z kierowcą
~REFLEX
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 140KM 103kW
Zawieszenie na kołach 18" w miarę komfortowe, skutecznie tłumi nierówności, ale przy szybszej jeździe zdecydowanie za miękkie. Układ kierowniczy średnio precyzyjny.
~Łukasz - Wrocław
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Zawieszenie a konkretnie tyla belka to jakaś masakra. Na dużych dziurach ona po prostu wali jak młotem o rurę. Na malych nierównościach zawieszenie jest super !
~Janusz Nowak
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Tu zaskoczenie jeździ jak gokart. Naprawdę samochód idzie za ręką. Jedyny zgrzyt to stukające końcówki zawieszenia przód po 3tys km - wymienione na gwarancji.
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Grandcoupe
6,7
~Andrzej
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Porównałem z Ficus'em. Megane wypada bardzo dobrze. W pewnych warunkach drogowych zachowuje się nawet lepiej od Focusa. Poza tym b.dobrze wybiera nierówności.
Renault Megane IV Grandcoupe