Lista ocen Renault Megane IV Grandcoupe (25) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~killer1
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Dalem "dobrze" bo nie rozgryzlem jeszcze dzialania nawiewu na tyl. Intryguje mnie kwestia dot. dzialania klimatyzacji w kontekscie tego ze gdy wciskam A/C wylacza sie funkcja "Auto" w klimie. Musze ppczytac o tym w instrukcji (dotychczas poruszalem sie w obsludze auta intuicyjnie). Mam watpliwosci do ogrzewania tylnej szyby. Zauwazylem ze gdy na szybie owej o poranku jest wilgoc, po uruchomieniu grzania owej szyby, gdzie...
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Nie zauważyłem problemów. Klimatyzacja dwustrefowa, ciekawa funkcja maksymalnego odparowywania szyb. Praktycznie cały czas jeżdżę w trybie auto i automatycznym sterowaniu obiegiem - kolejna ciekawa funkcja pokazująca jakość powietrza. Silnik dość szybko łapie temperaturę roboczą - w środku jest optymalna temperatura.
~Andrzej
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Klima dobrze (łagodnie) chłodzi nawet w trybie EKO. Nawiew zimą na przednią szybę ok ,szybko radzi sobie ze szronem. Długa trwa odmrażanie lusterek i tylnej szyby, jakby napięcie prądu było za słabe; na początku myślałem nawet, że podgrzewanie lusterek nie działa.
~Marfan
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 140KM 103kW
Jest ok, prawidłowo, jedynie klimatyzacja nie włączą się w niższych temperaturach co wymusza włączanie mocnej dmuchawy by szyby odparować.
~Manfred
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Szczególnie klima działa rewelacyjnie. Nadmuch jest głośny w moim odczuciu. Przy jednej kresce prawie niesłyszalny, ale już na drugiej słychać.
~Tomek Ciechanów
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Mam wrażenie że słabo trzyma nastawiona temperaturę latem. Tak jakby czujnik temperatury byl.gdzies indziej niż ja
~Użytkownik M
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Klimatyzacja ładnie chłodziła w lato lecz odbierała trochę mocy silnikowi co było dosyć odczuwalne. Ogrzewanie bez zastrzeżeń.
~SZERMIERZ
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Gdyby nie sytuacje gdzie nagle po poruszeniu pokrętłem klimy, klima się wyłącza. Byłoby ok!
~Szymon
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Ustawiasz ogrzewanie na Hi goraco obnizasz temp o stopien i wieje duzo chlodniejszym powietrzem
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Grandcoupe
6,7
~miszka84
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Odpalam i chłodzi raz dwa ... tylną kanapę również chłodzi szybko więc duże upały nie są żadnym problemem
Renault Megane IV Grandcoupe