Ocena kierowcy - Renault Megane IV GT Grandtour

Jan, 6 lat temu
Silnik 1.6 TCe 205KM 151kW
Rok produkcji 2017
Renault Megane IV GT Grandtour 1.6 TCe 205KM 151kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
* Przejechałem 6500 km. * Na razie bez usterek. * Bluetooth działa poprawnie. * Karty są przestarzałe, o obwodnice wokół Łódzia nie wiedzą. Ostrzeżenie o korkach działa poprawnie. * Dostałem samochód z zestawem naprawczym i postanowiłem kupić dojazdówkę. Można kupić felgę u Renault, ale oponę w odpowiednim rozmiarze 145/70R17 nie kupić w żadnym sklepie. Nawet u Renault. * Fotochromatyczne lusterko wsteczne jest bardzo wygodne. * Kamera też wygodna. * Mata do bagażnika lepszej jakości niż oferuje Citroen. * LEDy są super. * Czujniki parkingowe są nie wygodne. Pokazują że jest za blisko kiedy jeszcze masz 30-40 cm. Do Galerii można wjechać tylko z piszczącym systemem. * Ciężka kierownica. * Nawet z systemem 4Control samochód potrzebuje dużo miejsca że zawrócić. C4 Grand Picasso potrzebuje mniej miejsca do zawracania niż Renault Megane. * System Bose jest dobry jak na samochód. Gra mocno, nic nie rezonuje od basu.
Silnik zbyt mocny dla napędu na przednią oś. Nawet na suchej nawierzchni potrafi przewrócić koła. Kiedy pada zapomnij że masz 200 koni pod maską. Na suchej drodze dynamika jest podobna do 320d. Krew nie stynie w żyłach.
Nie widać swiateł na skrzyżowaniach. Musisz zatrzymać zawcieśnie lub nie zauważysz kiedy będzie zielone swiatło.
Ekran dotykowy odwraca od drogi. Na szczęście są pokrętła do regulacji temperatury i przyciski głośności pod kierownicą.
Nawiew na tyl działa minimalnie.
uchwyty isofix ustawiony zbyt blisko do zapięć pasów bezpieczeństwa. Dziecko nie potrafi samodzielnie sie przyciepić. Miejsca pomiędzy dwoma fotelikami dziecięcymi z tyło prawie nie ma. Wystarcze dopiero na jeden mały plecak.
Bardziej cichy niz mój C4 Grand Picasso z 15 roku. Na tym samym poziome albo lepszy od BMP 3 serii. Jednak BMW nie miałem, tylko zrobiłem dwie jazdy testowych przed tym jak zostanowiłem sie nad Renault.
Pali o 1 litr więcej niż C4 Grand Picasso z silnikiem 1.6 THP 165km. Przy tankowaniu 95 pali o dwa litry więcej.
Octavia RS i Golf GTD są droższe. Rabat na Renault 8%, na Skodę 4%. Renault jest lepiej wyciszony i lepiej wygląda niż Octavia po faceliftingu. BMW wygląda jeszcze lepiej z zewnątrz ale wnętrze i komfort są na podobym poziomie od Renault. Przy różnice 40 tys, moim zdaniem warto kupić Megane.
Na razie nie ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TCe 205KM 151kW [l/100km]