Ocena kierowcy - Renault Modus Hatchback

marian, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2006
Renault Modus Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
ogólnie fajne auto, przyjemne w prowadzeniu przy spokojnej jeżdzie, komfortowe, dobrze wyposażone, eksploatacja nie dostarczyła dotychczas większych zmartwień, plus za centralny wyświetlacz, minus za komunikaty w języku francuskim (można zmienić na angielski) p.s. o zakupie tego a nie innego samochodu zadecydowała Żona słowami "Chcę Modusika" - trudno, cóż mogłem zrobić innego?
ospały do 4 tys. obrotów, dalej o.k.
nieprecyzyjna praca, "ciężko" wchodzi 1 i 2, Fiat Seicento miał lepszą skrzynię
ze względu na wysokość ppojazdu, prowadzenie na krętej drodze przy większych prędkościach jest mało ekscytujące, wspomaganie elektryczne - w mieści super, poza miastem, na trasie daje słabe "wyczucie" układu kierowniczego (zbyt duża siła wspomagania)
jasno wewnątrz, minus to grube przednie słupki, które ograniczają widoczność do przodu przy skręcaniu
w sumie poprawnie- drobne mankamenty
przeżyłem zimę na dojazdach - to chyba dobrze
zastrzeżenia mam do ilości miejsca na tylnej kanapie przy cofniętych fotelach przednich i przesuniętej do przodu tylnej kanapie oraz do ustawień przednich foteli przy złożonej tylnej kanapie
podczas spokojnej jazdy - cicho i komfortowo
zużycie w trasie przy spokojnej jeżdzie (do 90 km/h) ok 6,5 l/100km, jazda z większymi prędkościami, dynamiczna - ok.8 l/100km, w mieście przy spokojnej jeżdzie 9,0 l/100km ale wystarczy trochę mocniej naciskać gaz aby wynik podskoczył do 11 l/100km
gdyby nie upusty cenowe (nowy ponad 50 tys. zł) , nie wart byłby zakupu
na razie nie jest żle, ale po roku zaczęły przepalać się żarówki, odpadła maskownica zamka w drzwiach kierowcy
po 1,5 roku eksploatacji przednia szyba jest "zużyta" - posiada drobne rysy od pracujących wycieraczek (miały być ciche, trwałe i oszczędzać szybę)
Dziennik kosztów dla Renault Modus Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
9,8