Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : obszerność wnętrza,
Idealny samochód dla rodziny. Tani w eksploatacji. Bardzo obszerne i wygodne wnętrze. Podobno \"francuzy\" się psują, mój się jeszcze nie zepsuł(cewki nie liczę bo miałem 1 sagem i ta się właśnie spaliła). Kupowałem go bez przekonania bo to francuz więc wykupiłem asistance za 200zł w razie potrzeby holowania jeszcze na szczęście nie byłem zmuszony z tego korzystać. Wcześniej jeździłem autami niemieckimi i muszę powiedzieć, ten jest dużo fajniejszy. Lepiej się w nim czuję a awaryjność jest podobna. Każdy samochód kiedyś się zepsuje, trzeba dbać, ceny napraw są podobne, czy jest sens kupować auto tylko dlatego, że jest niemieckie? - nie wiem. Miałem już około 10 samochodów i najfajniejszy jest ten, który kupiłem przypadkiem.
jest bardzo elastyczny, można jechać na 5-ce nawet 45-50 km\\, jak na 1,6 to całkiem nieźle radzi sobie z tym autem, spaliła mi się cewka zapłonowa podobno to przypadłość tych silników, albo cewek sagem montowanych orginalnie.Zapala się wtedy kontrolka silnika i chodzi nie równo. Wymieniłem sam pod sklepem motoryzacyjnym na niemiecką beru, które są podobno dużo lepsze 130zł. Wożę jedną w zapasie w bagażniku i nie przejmuję się już tą przypadłością.
Bardzo długie przełożenia. Poprzednio jeździłem niemieckim dieslem 1,9 który był podobnie elastyczny-aż dziwne
Dobrze ale mógłby być cichszy. Nie jest to auto do jazdy sportowej, wychyla się trochę na zakrętach ale prowadzi się pewnie, to jest auto rodzinne i tak się prowadzi.
szklarnia na kołach
szybko się nagrzewa zimą, latem chłodzi tak sobie, wystarczająco
Wcześniej miałem seata cordobę, różnica jest ogromna. Siedzi się trochę jak na stołku. Fajne są schowki pod podłogą, można pochować zbędne przedmioty.Bagażnik nie jest zbyt duży ale wystarcza. Mam 190 cm wzrostu, miejsca mam dość a i pofiglować z żoną na leśnym parkingu też można swobodnie. Naszym następnym samochodem pewnie też będzie van, bo jest jakiś taki przestronny. Wszystko się w nim mieści, żona mówi \"domek na kółkach\".
do 100 jest nieźle potem średnio.
Założyliśmy sobie gaz, więc jest bardzo dobrze. średnio spala 8,5l. Ile pali benzyny to nie wiem bo gaz założyłem na początku, według komputera 7,5l
za 2001 zapłaciłem 10 tyś zł jeździ się jak autem za 20tyś
żarówka h7
Wymieniłem tarcze, klocki, amortyzatory z tyłu, tarcze są z łożyskami, piastą więc drogie 350zł. Cewka zapłonowa.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

Renault Scenic I Minivan