Lista ocen Renault Scenic I (343) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 497 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wczymzecz@poczta.onet.pl
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Silnik jest okrutnie głośny. Nigdy wcześniej nie miałem silnika wysokoprężnego i w pierwszym momencie pojechałem go naprawiać. Kilku speców uznało, że silnik pracuje bardzo normalnie czyli ten typ tak ma. Wśrób innych hałasów wymienię świerszczyki, które zdecydowanie w aucie mieszkają. Siedzą gdzieś w plastikach, ze dwa włażą zimą do dachu i gryzą w okolicach szyberdachów przedniego i tylnego, jeden siedzi w konsolce z oświetleniem i...
~Older
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Po skrzyni kolejny wielki minus. Wyciszenia tu niemal nie ma. Dodajcie do tego wysokie obroty spowodowane brakiem szóstego biegu i macie gotowy okropny ryk. Nie jest to przyjemne na dłuższą metę. Mam wrażenie, że wygłuszenie znajduje się jedynie na przegrodzie między silnikiem, a wnętrzem, w drzwiach na pewno go nie znajdziecie. Niestety to jedyne wygłuszenie stało się przysmakiem dla kun i znikło z mojego samochodu, co przyczyniło się do...
~uzytkownik scenika
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Do 110km/h jest ok, zaczyna być głośno przy 130/140, przy 165 (szybciej nie jechałem) już jest na tyle głośno, że trzeba nogę z gazu zdjąć, chyba że jest się na dobrej autostradzie, wtedy koła inaczej pracują i da się wytrzymać. Ale to auto nie jest skierowane do piratów drogowych. Ja prowadzę spokojnie, 100/120 max, więc jest dość cicho. Inna rzecz, że zimny silnik jest głośniejszy. Nowy Scenic wcale cichszy nie jest.
~Krzysztof
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Przy duzych prędkościach wręcz huczy kiedyś jakby ciszej byłlo. Fakt, ze mi te gryzonie zjad ły wyciszeniee komory silnika pewnie ma na to wpływ bo gołe blachy zapewne podnosza poziom hałasu ponad normę. No ale przy jeździe po mieście ma to marginaln eznaczenie. Do jazdy autostradowej na dużych prędkościach radzę kupić dobrze wyciszonego diesla np Forda Focusa.
~Rumcajs
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
To jest MPV więc krótka maska. Silnik jest głośny, planowałem zakup mat wyciszających pod maskę. Na autostradzie do 120 km/h jest ok, ale powyżej kiepsko - silnik głośny i dodatkowo dochodzą słyszalne opory powietrza (autko jest wysokie). Ogólnie im wyższe obroty tym jest głośniej. Moim zdaniem dobre maty skutecznie go wyciszą
~RoN
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Pięta Achillesowa tego auta - słabe wyciszenie plus krótkie przełożenia w skrzyni dają się we znaki. Znajomy na moje narzekanie stwierdził, że "mówi to człowiek, który pojechał syreną nad morze i maluchem w góry". Cóż, byłem młodszy i odporniejszy, w dodatku teraz porównuję do równolegle używanej laguny. Jest słabo i tyle
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Na niskich obrotach silnika nie słychać. Powiedzieć można, że do 160 km/h w środku też jest na tyle cicho, że można prowadzić rozmowy szeptem. Więcej niż 160 nie jechałem, więc wypowiedzieć się nie mogę. Względem wyciszenia porównywalne było jedynie BMW e39 523i które kiedyś użytkowałem.
~lukasszafr@op.pl
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Doskonałe wyciszenie silnika, wiadomo przy obrotach 3000 już słychać silnik dobrze, ale radia nie muszę z tego względu pogłaśniać, po za tym to disel muzyka dla moich uszu :D, a po za tym plastiki czeszczą, ale nie na tyle żeby się tym aż tak przejmować, w końcu jest to samochód średniej klasy.
~AS
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Powyżej 120 km/h wyraźnie słychać szum silnika, ale jest to bardziej głuchy pomruk, niż bezpośredni hałas. Poniżej tej prędkości wyciszenie jest bardzo dobre. Niestety osiągnięto to poprzez bardzo dobre uszczelnienie samochodu, przez co wentylacja przy zamkniętych szybach nie jest zbyt skuteczna.
~Rafal
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Tu niestety jest kiepsko. Silnik jest głośny i kiepsko wyciszony. Brak 6 biegu dodatkowo powoduje, że dłuższe wyprawy (np. wyjazd do Chorwacji) nie będą mile wspominane. Przy 100km/h jest już głośno. 120 przez dłuższy czas stanowi wyzwanie dla zdrowego samopoczucia. Przy 140.......