Lista ocen Renault Scenic II (176) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 206 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tkd
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Wadą są szyby przednie dzielone - z jednej strony po otwarciu okna nie wieje, ale z drugiej strony czasami by się to przydało. Ogrzewanie jest OK, klimatyzacja automatyczna mogłaby być lepiej zaprogramowana. Po pierwsze brakuje mi automatycznego sterowania wewnętrznym obiegiem jak we fiatach (AQS) - czyli jak są zanieczyszczenia to obieg wewnętrzny włącza się automatycznie, podobnie jak jest mocno nagrzany samochód to brakuje żeby na 2-3...
~Viniu
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Tu należą się baty. Klimatyzacja (elektroniczna) to jakis ponury (i spocony) żart. I żeby nie było: klimatyzacja jest sprawna, czyszczona, konserwowana i NIC! Osiągnięcie żądanej temperatury jest niemożliwe, no chyba, że na panelu ustawię 25st.C to może jakoś da radę, ale nigdy chyba nie udało mi się schłodzić auta do np. 20st. mimo ustawienia na wyświetlaczu min czyli 15st. i włączeniu ręcznie nawiewu na max. Trochę lepiej jest w długich...
~Viniu
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
O ile z ogrzewaniem nie ma żadnego problemu to mam całą listę zarzutów do działania klimatyzacji. Otóż jest kompletnie niewydajna mimo sprawdzania w dwóch niezależnych warsztatach specjalistycznych. Niestety klimatyzacja \"jakotako\" działa tylko podczas jazdy w trasie. Po mieście, gdzie często stoimy na luzie po prostu przestaje działać zupełnie. I nie jest to mój jedyny przypadek. Wystarczy poczytać fora internetowe.
~top-auto@wp.pl
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Niestety tak samo jak poprzedni model Scenica ogrzewanie potrzebuje dużo czasu aby wewnątrz zrobiło się ciepło. Ogrzewanie do tego niezbyt wydajne już po rozgrzaniu samochodu szczególnie przy dużych mrozach, chociaż dużo lepsze niż w poprzednim modelu. Klimatyzacja działała mi tylko około 2 miesiące od momentu jak kupiłem ten samochód, więc jeszcze gorzej. Cały gaz wyleciał w samochodzie który nie miał nawet trzech lat.
~Pmk
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Częste awarie nawiewów (wtyczka rezustora na wykończniu) oraz jedyna poważna awaria auta (konieczność wymiany kompresora klimatyzacji-stary się rozsypał). PS-brak styku na rezystorze spowodowany był w moim przypadku nadmiarem wiązek które tańczyły na wybojach. Po 3 wizytach u elektryków i nawracającym problemie temat rozwiązany za pomocą 3 opasek kablowych spinających nadmiar kabli pod schowskiem.
~Jacek
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Niestety z uwagi na usterki elektryki nie jest to mocna strona. Kiepska klimatyzacja, która co jakiś czas się zawiesza z powodu błędów komputera. Fabryczny bezpiecznik nie wytrzymuje przeciążenia wentylatora. U mnie stopiły się gniazda bezpieczników z tego powodu. Układ ogrzewania i wentylacji bardzo awaryjny i bardzo trudny do samodzielnego wyczyszczenia.
~Chemicalsister
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Tutaj nie mam wiele do powiedzenia - wydajność tych układów oceniam jako przeciętną. Oczywiście mogłoby być lepiej - możliwości ustawienia nawiewów nie są wyczerpane. Elementy kombinatoryki są, jak widać obce twórcom tych układów. Nie będę gołosłowna i podam, że chodzi o brak możliwości ustawienia nawiewu na stopy i szybę jednocześnie.
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Bardzo pomagają roletki w tylnych drzwiach. Klimatyzacja jest wydajna, auto szybko się schładza i nagrzewa. Bardzo fajny patent to przednie szyby (otwierają się tylko w 3/4 szerokości - polecam obejrzeć na zdjęciach). Dzięki temu można jechać z otwartymi szybami i nie dmucha nam prosto w twarz - ciekawy zabieg!
~M.Uspokojony
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
Ok.daje rade ,choć jak długo nie wyczyścisz szyb od środka przedniej szczególnie, nie odparujesz jak popada ,albo jest wilgoć ,ale wciskasz klimę i moment jest ok.Klimka manualna i tak duże auto z taka dużą szyba ale przy gorącym lecie dawało radę. W zimę jest ciepło i nadmuchy ,nie dmuchają ci w oczy jest ok
Dziennik kosztów dla Renault Scenic II
6,2
9,4
10,6
~Radek7194
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Klimatyzacja dosyć przeciętna. W ruchu miejskim słabo chłodzi, natomiast w trasie jest zdecydowanie lepiej. Ogrzewanie w zimie wydajne jak i odszranianie szyb. Bardzo dobry dostęp do filtra kabinowego. Niestety spotkały mnie awarie opornika klimatyzacji, a pod koniec eksploatacji wiatrak zaczynał hałasować.