Ocena kierowcy - Renault Scenic III XMOD

marcin, 6 lat temu
Silnik Energy dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2013
Renault Scenic III XMOD Energy dCi 130KM 96kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : tak jak pisałem wyżej trzeba go kręcić wyżej wtedy jest żwawy ale i tak jestem zadowolony
Inne : nawigacja z radiem
witam, auto mam od nowości, wersja Bose, ogólnie auto udane, przemyślane, dla rodziny 2+2 idealne, na trasie 1500km spisuje się świetnie, nie bolą plecy jak w leonie- wiadomo francuz, bagażnik mieści sporo rzeczy, choć przy czteroosobowej rodzinie musiałem kupić box na dach, z którym auto tez sobie radzi. Mieliśmy kilka modeli do wyboru padło na renault w wersji XMOD i muszę przyznać że jesteśmy z niego zadowoleni choć nie jest tak różowo o czym dalej.
Przy wyborze auta podstawa to był silnik, musiał być mocny, niestety 2.0 dci był już niedostępny więc padło na 1.6dci. Ogólnie jestem zadowolony z tego silnika, jest dość mocny 130 kucyków robi robotę, spalanie też zadowalające, ale jest kilka ale, silnik jest bardzo ospały w dolnym zakresie obrotów, po prostu stoi w miejscu za to przy wyższych obrotach całkiem zrywny to natomiast przekłada się na spalanie, średnio wychodzi 6,2 litra - jazda mieszana, na trasie z włączoną klimą i przy 130 km/h 5.6, a z boxem 6,5 litra - ogólnie jest dobrze, do normalnej jazdy wystarcza w zupełności.
biegi wchodzą gładko, skrzynia jest dobrze zestopniowana, z naciskiem na ecodriving, ale ja eco nie jestem, a tym bardziej moja żona.
auto miękkie komfortowe i mimo że to van i jest trochę wyższy nie wychyla się zbytnio na boki, auto czuć w prowadzeniu, wspomaganie działa dobrze, miękko ale pewnie.
widoczność doskonała na wszystkie strony świata, auto ma czujniki parkowania przód i tył ale i bez tego można sobie poradzić - po prostu widać wszystko.
wszstko pod ręką, co tu pisać no może system start stop denerwujący ale można go przeprogramować - ja nie używam tego ustrojstwa. Stoliczki dla dzieci w fotelach - bajka tak samo gniazdo zapalniczki(są 3) z tyłu pod fotelami przydaje się w czasie podróży, no może jeden mały minusik jeżeli chodzi o szufladki pod tylnymi fotelami, w XMODzie nie ma a w zwykłym scenicu są, ale to już się czepiam.
wentylacja działa bardzo dobrze, wnętrze zimą się szybko nagrzewa a latem bardzo szybko schładza mimo szyberdachu, jest bardzo dobrze.
tak jak napisałem przy "ergonomii" przestrzeni jest dużo, ja mam 180 cm wzrostu i przy moim ustawieniu fotela z tyłu jest dużo miejsca, wsiada się tez jak z marszu auto jest wyżej zawieszone niż zwykły scenic
wyciszenie bardzo dobre, nawet przy 130 km/h szum jest słabo słyszalny, ,mimo szyberdachu,można swobodnie rozmawiać no chyba że jedziemy z boxem na dachu, wtedy lepiej nie przekraczać 120km/h
Jak dla mnie doskonale spalanie mnie satysfakcjonuje serwis nie jest przesadnie drogi, ale auto nie ma jeszcze 100000 także zobaczymy co będzie dalej, na razie płyny eksploatacyjne.
Za auto zapłaciłem 27tyś euro, prawie kompletnie wyposażone bez skóry i podgrzewanych foteli i ksenonów także myślę ze nie jest to dużo, ale jeżeli chodzi o jakość no to zostawia trochę do życzenia. plastiki w dolnej części łatwo zarysować, konsola środkowa skrzypi przy dociśnięciu i czasem podczas jazdy coś tam słychać - dla mnie nie jest to uciążliwe, ekoskóra popękała na mieszku zmiany biegów i na dzwigni od ręcznego po 2 latach, kierownica też nią obszyta jest lekko wytarta, uszczelki w drzwiach wymienione na gwarancji, radio samo się wyłącza razem z nawigacją i to jest czasem niebezpieczne w salonie nie wiedzą o co chodzi a na forach ludzie piszą że ten typ tak ma, poza tym łuszczy się farba na klimatroniku, a chromy wyglądają jak na starym fiacie 125p. Troche tych ale jest ale przynajmniej rzeczowo, no i to nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu auta, chyba że się wyłączy navi w miescie.
usterek jako takich nie miałem tylko to co opisałem wyżej czyli radio, uszczelki wymienione na gwarancji, popękany skay
auto jeździ codziennie krótsze dłuższe trasy, na przemian z żoną jeździmy, mechanicznie bardzo dobrze

On - zużycie paliwa dla silnika Energy dCi 130KM 96kW [l/100km]

6,2