Lista ocen Renault Scenic III Van (47) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Niby tego dużo nie ma, ale dla mojego wrażliwego ucha pewne drobiazgi są irytujące. Przy bocznym wietrze i prędkości pow. 120 słychać świsty. Tylni fotel się obluzował - na przeglądzie po 30 tys. go dokręcili i teraz jest ok. Najbardziej obecnie irytuje pedał sprzęgła. Przy szybkim zwalnianiu słuchać delikatne puknięcie (pojawiło się to po ok. 1,5 roku po eksploatacji), po zgłoszeniu tego do serwisu panowie uznali, że to nic takiego. A ja...
~MLP
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Jak napisałem powyżej drobne usterki się zdażają ale poprzednik scenic 2 z 130km 1.9 dci miał 270 tyś km jkak go sprzedał em i poza wymianą przegubu i czujnika ciśnienia doładowania nic mu nie dolegało, oleju nie brał, obecny scenic III 1.9 dci 130km ma już 200tyś i też żadnych usterek nie było.
~bruno
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Wkurza mnie maska silnika w innym kolorze niż błotniki, atrapa i boczne słupki, które są w innym odcieniu. W serwisie mówią,że powodem jest inny odcień lakieru na elementach plastikowych i na elementach z blachy. Ale co mnie to obchodzi. Niech wymienią maskę z dobranym kolorem do elementów plastikowych.
~Darek
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
pękanie foteli ze skaju (150 zł), fatalny stan kierownicy (150 zł) drązek bioegów (50zł) mieszek (30zł). strzelający ogranicznik drzwi kierowcy (70zł) teraz strzela również prawy. natomiast są to drobne usterki, tanie do usunięcia. Nic nie zepsuło się unieruchamiając auto.
~mrarek
Van 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
Przez 25 kkm usterek nie było. Jedyny chwilowy, jednorazowy, niepokojący "numerek" to wyświetlacz, który zimą zwariował i zaczął przez 30 sekund błyskać kolorami i wyświetlać dziwne komunikaty. Nie ma śladu w komputerze o tym zachowaniu :)
~Komarcin77
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Jak na razie przejechałem pierwsze 1000km, więc bez usterek i uwag. Niby wersje Scenica produkowane od 2012r są znacznie mniej "kapryśne" niż poprzednicy z poprzednich lat, ale zobaczymy po dwóch trzech latach jazdy. Po 6000km potwierdzam bezawaryjnosć.
~Piotr
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Czujniki niezapiętych pasów tylnych foteli bywają uciążliwe - błędnie sygnalizują, że są niezapięte głośnym piszczeniem. Tylne trzecie światło stopu - było wymienione.
~andrzej
Van 1.5 dCi 105KM 77kW
Czasem przestawia się samoczynnie język na francuski ale to nie problem, 5 sekund i po kłopocie
~Polecam AREK
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
przez 8 lat kilka żarówek, a w jednych drzwiach padł czujnik FreeHand, naprawiłem sobie sam :-)
~Jarek
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Przepalone żarówki, których wymianę można opanować. W innym przypadku wiadomo, wizyta w serwisie.
Renault Scenic III Van