Lista ocen Renault Scenic III Van (54) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
bardzo fajny manual, lekko pracuje, precyzyjnie klika. Po 150 tys zleciłem wymianę oleju I teraz jest jeszcze lepiej, lżej. Skrzynia 6 biegów ale jej przełożenia są gęsto zestopnionwane. na ostatnim biegu przy 3 tys obr mam 150 km/h. Więc podczas przyspieszania zmieniasz bieg co kilka sekund, auto zresztą podpowiada to wskaźnikiem. Drążek jest w świetnym miejscu, jak dam rękę na podłokietnik, dłoń ląduje na drążku. I za ten drążek nie mogę dać...
~mariobros
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Troche krotka ta skrzynia. To na pewno pomaga, jesli chodzi o dynamike na wysokich biegach, ale ruszanie spod swiatel wyglada nieco depresyjnie - zmiana na drugi bieg jest w zasadzie wymagana po przejechaniu juz jakchs 10 metrow, a to oznacza nerwowe spogladanie w lusterko wsteczne, czy aby kierowca jakiegos Matiza za nami nie bedzie sie niecierpliwil, ze zbyt dlugo nie zajmuje mi opuszczenie skrzyzowania. Moze tragedii nie ma, ale 1-wszy bieg...
~Marek
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Jest ok, choć po raz pierwszy mam samochód z takim krótkimi przełożeniami. Przy 60 wrzucam na 5, 80 to już 6 (przy ekonomicznej jeździe). Decydując się na to auto miałem nadzieję, że 6-ty bieg przy wyższych prędkościach zwiększy komfort jazy na autostradach, niestety niczego takiego nie odczuwam. Przy 110 km/h na 6 biegu mam już 3 ty. obrotów, jedyny efekt 6-ciobiegowej skrzyni biegów to taki, że przy rozpędzaniu trzeba więcej namachać się...
~Komarcin77
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Trochę za krótkie biegi. Jak na razie pierwszy samochód którym na 5 biegu jadę od 70km/h. Bieg 6ty od 90km/h do 190km/h i spokojnie można w tych prędkościach się poruszać. Biegi wchodzą precyzyjnie, kwestia nauczenia się jazdy z 6 biegiem, ale nie sprawia kłopotu, a nawet miło, że jest. Można ciągnąć oczywiście na biegach nawet do 6000obr, ale powyżej 4000obr nic szczególnego się już nie dzieje poza hałasem.
~tfidecki
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Chodzi precyzyjnie, bezproblemowo. Jedyne do czego było mi się trudno przyzwyczaić to wyjątkowo krótka przekładnia w początkowych modelach (mój jest właśnie z 2010 i ma tę krótką skrzynię). Na 6 biegu da się chyba jechać od 60km/h, co sprawia, że prędkości autostradowe wiążą się z wysokimi obrotami silnika. 140km/h to już ponad 3,5 tys obrotów na minutę. A więc i spalanie większe.
~tomasz
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Jest bardzo precyzyjna, pracuje z charakterystycznym kliknięciem. Biegi zmieniam zgodnie ze wskaźnikiem czyli co 10-15 km/h aż do 59-62 km/h - można załączyć szóstkę :-) Bardzo dobrze zestopniowana skrzynia biegów. Miałem okazję porównać inne skrzynie i muszę stwierdzić iż za łatwość prowadzania daje jej 4+ za długość biegów 4, a z siłę jakiej trzeba do tego użyć 5.
~Jarek
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Biegu wchodzą bardzo przyzwoicie, lepiej niż w moich wcześniejszych starszych technologicznie autach. W mieście praktycznie od 50 km/h można mieć zapięty 5 bieg a od około 65 km/h w płaskim terenie załączam szóstkę.
~encontros@tlen.pl
Van 1.5 dCi 105KM 77kW
Po przejechaniu tych 16 tys. km nie mogę przyzwyczaić się do jazdy na biegach 1 i 2. Mają za krótkie przełożenia i trudno dobrać bieg na niskich prędkościach. Ma to znaczenie przy powolnym poruszaniu się w korkach.
~Gollup
Van 1.6 16v 110KM 81kW
dobrze zestrojona. Mały minus polega na tym, że przy ruszaniu patrząc na podpowiedzi komputera trzeba szybko zmieniać biegi w zakresie 1-4. A potem (piąty i szósty bieg) to już spokój.
~MLP
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Jest 6 biegowa, nie można jej w zasadzie nic zarzucić. Powiem tak jest nudna jak niemiecki samochód w środku. Działa precyzyjnie robi co ma robić jast OK.
Renault Scenic III Van