Lista ocen Renault Talisman (65) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Choling
Kombi 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Póki co koszty pokrywa Renault (przedłużona gwarancja). Trochę rzeczy było w tym aucie wymienione i mam nadzieje, ze po zakończeniu gwarancji nie będzie z nimi problemów. Największa rzecz wymieniona to była skrzynia biegów (akcja serwisowa). Poza tym był luz na 4control i jakiś duży element był wymieniony (drogi). Wahacze z przodu przy 120tys km. Łączniki stabilizatora. Było jedno zdarzenie, które unieruchomiło auto - siadł wentylator...
~Niko
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Średnio przy jeździe mieszanej po mieście i w trasach nie oszczędzając spala 7,5 l/100 km. Najmniej spala przy jeździe ok. 70 km/h - nawet koło 4-5 l/100 km. Na autostradzie przy 140 km/h spalanie wynosi już koło 8 l/100 km. W mieście jest całkiem oszczędny, spalanie powiedziałbym, że plasuje sie na poziomie 7-9 l/100 km. Dużym minusem jest wyjątkowo mały bak paliwa! Starcza na przejechanie jedynie ok. 400-500 km! Choć przy tak mocnym silniku...
~Julian
Sedan 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Średnie spalanie 6 litrów na setkę. Co do innych kosztów zbyt wcześnie na na takie oceny ale obiecuję za rok popełnię kolejną recenzję. Duży obieg olejowy (prawie 7 litrów) przy pojemności skokowej 1.6 może wydawać się kosztowny ale należy pamiętać że dużo oleju to większa zdolność odprowadzania ciepła i smarowania co powinno pozytywnie przekładać się na trwałość silnika. Jednak na ten temat będę mógł się wypowiadać jeśli dojadę nim do 300...
~manieg
Sedan 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Maly siniczek i male oplaty! :D ale jak to maly silniczek -jak wolno i spokojnie sie jedzie to malo pali, a jak szybko i ostro to zechla. Myslalem ze skoro silnik maly to bedzie mniej palil, a tu zwykle wychodzi ok 6,3l/100km w mieszanej jezdzie do 140km/h, ale potrafil w trasie na Mazury zejsc nawet do 5,6L/100km. Po przekroczeniu 150km/h w trasie rosnie sporo spalanie i przy 160-170km/h wyjdzie w trasie juz ok 7,5-8L.
~Tomek
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Poprzednio Mondeo 2.0 tdci. Jazda podmiejska i miejska przy małej ilości korków spalanie w okolicach 7 litrów. Dynamiczna jazda i dużo korków w mieście to 10 litrów. Trasa cały czas dwa pasy 450 km w jedną stronę, dynamiczna jazda w jedną stronę ( powyżej prędkości dopuszczalnej ) powrót w nocy na tempomacie średnia 7,5. Podsumowując przy lekkiej nodze oszczędny przy dynamicznej jeździe już mniej ale da się wytrzymać.
~artur
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Według mnie spalanie do zaakceptowania jak na 200KM silnik. Średnie spalanie na trasie np. Katowice -> Opole przy jeździe 140 - 150 km/h 7,5 - 8,0l Przy jeździe w trybie EKO da się zejść do 6,0l ale to nie jest jazda samochodem tylko toczenie się, samochód traci swoje wlaściwości przy przyspieszaniu. Maksymalne spalanie od 9 do 10l ale przy jeździe 170 - 200 km/h
~Warszawiak
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Mam 5-cio letni pakiet serwisowy, wiec płacę tylko za klocki itd. Co do spalania to zależy od trybu jazdy, dynamicznie po mieście trochę pali w granicach 9 litrów, ale na trasie bez garowania (130-140 km/h) spokojnie schodzę poniżej 7 litrów. Poza miastem na lokalnych drogach przy prędkości miedzy 60 a 120 km/h udaje mi się nawet zejść do 6.0.
~Miiirs
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Gwarancja 5 lat i darmowe przeglądy, jedynie koszt ubezpieczenia oraz paliwa. Zarówno ubezpieczenie dość drogie, ale samochód kosztował 150 000 zł Jeśli chodzi o spalanie 9,5 trasa 10,5 miasto nie mogę zejść niżej, ale specjalnie się o to nie staram Tryb eco mam góra na 1-2 gwiazdki z 5 możliwych, jazda musi być jednak przyjemna
~Amadeusz
Kombi 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Przejechałem już ponad 7000km i przyznam że z samochodu który miał być oszczędny robię się lekki "smok". Na trasie powyżej 150kmh pali ponad 9 litrów. Nie wiem jaki cel ma cały ten downsizing... Mam laugune 2.0 dci 180km i jest czym jechać i jest oszczedniejsza. Renault proszę o silnik 2.0 dci w talismanie!
~torphi
Sedan 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Auto w trybie mieszanym przy spokojnej jeździe (miasto + autostrada - 140kmh) spala ok 6 L. Dynamiczna jazda w tym samym trybie może podnieść spalanie do ok 7-7.5 L. W mieście przy spokojnym trybie jazdy spali ok 6.5. Auto nie spaliło mi więcej jak 8L (nawet z pełnym obciążeniem). Na autostradzie jeżdzę zawsze w trybie eco.