Lista ocen Renault Talisman (69) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Julian
Sedan 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Tutaj muszę trochę ponarzekać - skrzynia chodzi delikatnie i przyjemnie, ma dobrze dobrane przełożenia (przy 140 km/h równo 2500 RPM), biegi zaś wchodzą bez oporów i mieszania w wiadrze ale... lewarek ma ogromny skok jak w ciężarówce i sprawia wrażenie byle jak złożonego (przy wbitym biegu można sobie poruszać gałką która lata sobie lekko i luźno - jak w moim pierwszym samochodzie tyle że był to Golf III po babci z trzema setkami nalotu)....
~manieg
Sedan 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
DSG i 6 biegow - jest naprawde ok. Osobiscie wole manuale, bo AUT nie do konca pozna moj styl jazdy, ale naprawde sie milo jezdzie , zwlaszcza do spokojnej jazdy pasuje idealnie. Czasem cos tam leciutko szarpnie, ale generalnie niemal nie czuc zmiany biegow. Czasem na opcji COMFORT wkurza ze za dlugo pomysli i ten kickdown nie jest tez taki oczywisty i nie wyrywa od razu, ale musze przyznac ze chyba nie odbiega od podobnych kontrukcji grupy...
~Paweł
Kombi 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Tak jak opisałem wcześniej. Nie da się precyzyjnie ruszać z małą prędkością - działa prawie zero-jedynkowo. Albo nic albo szarpie. Manewry parkingowe są mocno stresujące, szczególnie przy zimnym silniku. Podczas normalnej jazdy, biegi zmienia w miarę szybko i precyzyjnie. Kiepska trwałość skrzyni biegów lub / i sprzęgła . Lawinowo zaczynają się pojawiać problemy w pojazdach Talisman, Espace i Megane. Wystarczy trochę poszperać w sieci gdzie...
~Mariusz
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
bardzo dobry 7-stopniowy automat; gwiazdka mniej za czas redukcji podczas przyśpieszania; 6-stopniowy w dieslu radził sobie lepiej, prawdopodobnie z uwagi na wyższy moment obrotowy silnika, co powodowało zwykle redukcję o 1 bieg, który edc miała już przygotowany; w silniku benzynowym niestety automat musi zredukować zwykle o 2 a nawet 3 przełożenia potrzebuje na to ułamek sekundy więcej, co jednak odczuwa się po przesiadce z diesla
~macieks18
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Tutaj niemiła niespodzianka. Auto to zakupiłem od dealera Renault z 16 tys. km na liczniku i po 2 tys. skrzynia była do wymiany. Przy zmianie biegów autem po prostu szarpało, nie było płynności. Nie można tu oceniać serwisu ale Panowie po prostu w ramach gwarancji wymienili mi skrzynię na nówkę i auto chodzi naprawdę świetnie. Jednak mój przykład pokazał, że nie są to skrzynie bezawaryjne
~Krosant
Kombi 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Skrzynia ok, zmienia biegi przyjemnie, osobiście nie doświadczyłem mechanicznego szarpania, bardziej od za gwałtownie lub niewłaściwie użytej stopy np przez rodzaj obuwia. Zdarzyło się że się zawiesiła i ciągnęła do bardzo wysokich obrotów. Ogólnie trzeba trochę pojeździć i się wczuć bo reaguje w pełnym zakresie na sposób naciskania pedału gazu, nie tylko na kickdown.
~Krosant
Kombi 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
~Zenon
Sedan Facelifting 2.0 Blue dCi 200KM 147kW
Generalnie bez uwag. Znacząca rożnica w pracy na poszczególnych trybach( eco, normal, sport)- tak powinno być w każdym aucie. Nie znaczy to że w trybie eco skrzynia przymula silnik jak np w DSG. Zmiany biegów szybkie i bez szarpnięć. Jedynie na zimnej skrzyni zdarzają się szarpnięcia. Trochę brakuje 7 biegu na autostradzie.
~Warszawiak
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Bardzo fajna skrzynia, EDC działa bardzo fajnie, nie ma dziur i ładnie nadąża nawet przy dynamicznej jeździe. Nie wiem jak bezie z czasem to jednak te skrzynie dwuprzęsłowe przynajmniej w VW ponoć po 200 tys są do generalnego remontu. Ogólnie jest to mój drugi automat, po mercedesowym i tego sobie bardzo chwalę.
~Mariusz
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Jeśli chodzi normalnie jest świetna. Gdy zaczyna się walić jest coraz gorszej. Serwis po 4 software i wymianie sprzęgieł zdecydował się na wymianę skrzyni biegów . Przebieg około 40 tyś. Podejście do klienta firmy Renault tragiczny. Dopiero i interwencja wyżej dała troszeczkę lepsze podejście.