Ocena kierowcy - Renault Talisman Sedan

Silnik 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Rok produkcji 2016
Renault Talisman Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Piękne auto, ale nie pozbawione wad. Drobne usterki oczywiście się pojawiają ale niech ktoś pokaże całkowicie nowe auto (nowy model), które jest bez mankietów. Auto oceniam bardzo dobrze pomimo drobnych usterek. Serwis w większości przypadków radzi sobie ze zgłaszanymi usterkami. Jak już pisałem auto jest niebanalne i wyróżnia sie stylistyką wsrod tysięcy passatow, superbów czy Mondeo. Nie można koło niego przejść obojętnie - albo się ten wygląd pokocha albo znienawidzi. Ja należę do pierwszej grupy
150km jak dla mnie wystarczy. Nie piracę ale jak trzeba to po wciśnięciu gazu redukcja i ogień. Silnik mega cichy.
automat 7 biegowy szybko zmienia biegi, po aktualizacji oprogramowania skrzyni nie namyśla się zbyt długo czy zredukować czy nie
Dość precyzyjny. Fajnie że można ustawić pod siebie siłę wspomagania.
Karoseria jest przepiękna. Jako że mało tych aut jeździ po drogach przykuwa uwagę. Jest malutki minusik - przy progach przez całe auto jest (nie wiem jak to nazwać) taki rant który co prawda wygląda ładnie ale jak trochę popada to jest wiecznie brudny. Pomimo tego daję piątkę
Dość szerokie słupki A. Poza tym bez uwag. Kamera cofania i czujniki 360 dają radę i bardzo pomagają
Dużo schowków. System multimedialny dość prosty w obsłudze. Wszystko na swoim miejscu. Jedune co zmieniłbym to usytuowanie przycisku od podgrzewania kierownicy oraz przycisk do tempomatu i limitera prędkości. Szczególnie to drugie wkurzające
Wentylatory na najwyższych obrotach są dość głośne ale w sumie w którym aucie nie są
Miejsca bardzo dużo. Co prawda nie tyle co w Superboe (wogole tam jest jakaś magia z miejscem dla pasażerów) ale wystarczająco dla 4 dorosłych osób.
Bardzo dobrze. Moim zdaniem lepiej niz w skodzie czy Mondeo.
Mam gwarancję 5 letnią więc naprawu idą na koszt Renault. Serwisy też mam w cenie ale jako że to moje prywatne auto to wymieniam olej w serwisie co 15 tysięcy a nie co producent przewiduje (co 30tyś)
Za te pieniądze nie dostaniecie innego auta (na osobę prywatną) z takim wyposażeniem. Wiem że firmy mają jakieś dodatkowe upusty ale nie wypowiem się w temacie.
Drobne isterki wieku dziecięcego. Mrugający ambient, naprawa wysprzeglika, końcówki drazkow,... W każdym razie nic co unieruchomiło auto.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy TCe 149KM 110kW [l/100km]