Ocena kierowcy - Renault Thalia I

rafapa, 19 lat temu
Rok produkcji 2002
Renault Thalia I 1.4 75KM 55kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
gdyby tak poprawić jakość materiałów we wnętrzu (np. coś w stylu fabii) autko byłoby bezkonkurencyjne!! ale i tak jest całkiem całkiem.....
coraz bardziej mi się podoba - za tą cenę super motorek. elastyczność b. przyzwoita, przyspieszenie też niczego sobie,; uważam (po próbnych jazdach) że nic leprszego konkurencja (za takie pieniądze oczywiście) nie oferuje!!
drgania drążka przejęte z clio przy zmianie obciążenia, poza tym nic nie zgrzyta i nie haczy - ciut tarkocze naluzie ale "ten typ tak ma"
dość komfortowy, jak dla mnie mógłby być trochę twardszy, minimalna podsterowność (wina opon GY GT2) na mokrym, nadsterowności nie stwierdziłem. jak dla mnie OK.
przód i boki OK, ciut przeszkadzają przednie słupki (normalka w większości aut); do tyłu wymaga przyzwyczajenia - koszt przepastnego kufra.
wszystko pod ręką + świetne sterowanie radiem przy kierownicy.
jak do tej pory wszystko jest OK, ale zawsze może być lepiej.
z przodu dałbym 5 z tyłu 3 - ponieważ mam 184 cm wzrostu. z tyłu jeździ tylko moja matka i sobie chwali (165 cm)... jak dla mnie w tej klasie (przód) jest do przyjęcia.
zaczyna hałasować dopiero powyżej 120 km/h - pęd powietrza, najlepsza prędkośc to spokojne 100km/h - ma się wrażenie że silnik wysiadł :)
po tegorocznym wypadzie do niemiec szok!!! średnie spalanie ponoiżej 6l/100km... do teraz jestem b. miło zaskoczony. max. zimą po mieście to 8,2l/100km, ninimum właśnie w te wakacje 5,6 l/100km
za takie pieniążki nie zdecydowałbym się na nic innego. każdy ma prawo wyboru - ja swojego dokonałem w najlepszy możliwy sposób!!!!
swego czasu linka klapy i jedna żarówka za 70gr (sic!)- wymiana we własnym zakresie. jak na 2 lata super.
po prostu nic!!!!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]