Ocena kierowcy - Renault Trafic II Furgon

bazalt, 14 lat temu
Silnik 2.0 dCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Renault Trafic II Furgon 2.0 dCi 90KM 66kW od 2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo małe zużycie paliwa. Duży plus.
Auto zgrabne dobrze się prezentuje, o dobrym komforcie jazdy.Na razie wymieniłem po sprowadzeniu standardowo rozrząd(pasek,rolki napinające+pompa wodna, bo pracuje na tym samym pasku)i klocki hamulcowe z przodu. Po 40 000km przebiegu w Polsce wymieniłem jeszcze sworznie wahaczy z przodu.To było by tyle z okresowych wymian części. Po za tymi rzeczami nie mam się czego przyczepić. Trafic eksploatuje się bardzo dobrze.
Mam najsłabszy silnik(80kM)a mimo to jest bardziej elastyczny niż mój poprzedni VW t4 (1,9TD)z tą samą pojemnością silnika.
Jak dotychczas nie ma z nią żadnych problemów.
Mam wrażenie, że podczas pokonywania ostrych zakrętów auto ma tendencje do podsterowności.Komfort jazdy przyzwoity.
Bardzo kiepski nawiew ciepłego powietrza na nogi. Zimą marzną stopy i kolana.Duży dyskomfort szczególnie na krótkich odcinkach trasy.
Dla kierowcy i pasażera przy drzwiach dużo miejsca, gorzej z pasażerem w środku.
Delikatnie słyszalny odgłos silnika, bez porównania do VW T4. Przy prędkości powyżej 100km/h słychać szum powietrza na zewnątrz.
W cyklu mieszanym spala 7,0 l/100km (przy prędkości do 100km/h). Podczas jazdy na wczasy na trasie spalił 6,2 l/100km.
Osłony przeciwsłoneczne już nie trzymają ustawionej pozycji i ciągle opadają, trochę żenujące.Włącznik świateł awaryjnych nie wyłącza(trzeba czymś przyblokować)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 90KM 66kW [l/100km]

Renault Trafic II Furgon