Lista ocen Renault Twingo I (167) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 141 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Twingo z Warszawy
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Powiem szczerze. W moim egzemplarzu niekiedy strasznie mnie ona wkurzała. Skrzynia szarpała, a biegi były ciasno spięte. Kilku mechaników mi mówiło, że to tak jest spasowane i już, że tak ma być. Nie należy się tym przejmować. Może tylko w moim tak było. Jeśli jeździło się spokojnie i tak samo zmieniało biegi, szarpnięcia były mniej wyczuwalne. Miękki pedał sprzęgła, co jest bardzo przydatne w miejskich korkach.
~Przemek (knopers)
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Skrzynia chodzi ładnie, lecz w moim egzemplarzu czasami ciężko wchodzą biegi, ale to ze względu na poprzedniego kiepskiego mechanika, który myśli, że wszystkie samochody to polonezy i uważa, że jak coś się psuje to niech się zepsuje do końca (dolał kapkę oleju do skrzyni, zamiast nalać do pełna...)
~Krzysiek
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Latem bardzo dobrze, miękko, bez oporów, precyzyjnie. W zimie niestety problemy z włączeniem jedynki i dwójki (po rozgrzaniu defekty znika). Z tego co wiem w tego typu skrzyniach to normalny problem, który nie wpływa w istotny sposób na ich żywotność.
~rav79@interia.pl
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Tu mankamentem jest olej w skrzyni, nie wydawajcie pieniędzy na jej naprawe jeśli macie pewność, że dobrze była eksploatowana. Zwrócie uwage na lepszy olej do jej smarowania niż zalecany. Zimą nawet na najlepszym oleju ciężej chodzi.
~pawel
Hatchback 1.2 60KM 44kW
i tu mam w zasadzie jedyne poważne zastrzeżenia, haczy, byłem w ASO, powiedzieli, że tak ma być i jest ok; przełożenia na 1 i 2 biegu troche za wolno pozwalaja rozpędzić Twingusia spod świateł, ale już od 3 biegu ekstra
~jungli@wp.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
ale z minusem jedyne do czego sie mozna przyczepic to ciut za dlugie skoki skrzyni ale sa gusta i gusciki po za tym drobnym szczegolem nie ma sie do czego przyczepic szkrzynia wzorcowa zadnych zgrzytow i problemow
~Szary91
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Skrzynia biegów przez 3 lata użytkowania auta nie zawiodła ani razu. Nie zawodzi do tej pory i myślę, że sprawność zachowa jeszcze długo. W moim egzemplarzu zdecydowanie mocna strona tego modelu.
~Bolexy
Hatchback 1.2 60KM 44kW
bieg drugi powinien mieć nieco mniejsze przełożenie, bardzo precyzyjna praca. bardzo rzadko, ale zdarza się wyskakiwanie trójki (spokojnie, nigdy podczas wyprzedzania, tylko na wybojach)
~nikon
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Biegi wchodzą dość twardo - typowe dla Renault, choć na plus zasługująkrótkie skoki lewarka zmiany biegów ... jednakże przyjemniej zmienai się biegi w Seicento 1.1 MPi
Dziennik kosztów dla Renault Twingo I
6,7
8,7
~ewamirek@web.de
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Bylem glupi i kupilem wersje Easy z polautomatem-blad ktory mnie drogo kosztowal.Nie wolno !!!!!!!!!! kupowac Easy co potwierdzil z ironicznym usmiechem pan w serwisie