Ocena kierowcy - Renault Twingo II Hatchback 3d

neon2909@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2009
Renault Twingo II Hatchback 3d 1.5 dCi 65KM 48kW od 2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Po przeprowadzeniu tuningu silnika na 80 KM auto jest "pociskiem". Spalanie spadło i silnik pracuje ciszej. Dla mnie rewelka.
Świetne auto do jazdy miejskiej i nie tylko. Polecam wszystkim którzy poszukują "drugiego" auta w rodzinie bądź do jazdy na krótkie trasy. Bardzo zwrotne, zwinne auto które świetnie się prowadzi po miejskich zakamarkach a jego eksploatacja nie jest droga. Przyznam, że miałem awersje do marki Renault ale ten model bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo dobra dynamika, niezłe wykończenie, możliwość aranżacji wnętrza pojazdu ( możliwość łatwego przesuwania i składania tylnych foteli - rewelka ) i połowa karoserii z plastyku ( brak korozji ). Duży plus za nagłośnienie i wyposażenie auta. Żona jest zakochana w swojej "Reni". Nie zamieni jej na żadne inne auto. Jest w nim dużo udogodnień "damskich". Miedzy innymi automatycznie zamykane się drzwi po roszeniu autem ( nikt nie "dźwignię" jej torebki na światłach), sygnał dźwiękowy ostrzegający o "zaciągniętym" hamulcu ręcznym ( nie "spali" okładzin w bębnach hamulcowych). Dosyć wysoki prześwit oraz brak "zwisu" z przodu i tyłu pojazdu gwarantują , że zderzaki nawet przy wysokich krawężnikach nie zostaną uszkodzone. Wygląd jest nietuzinkowy i albo się komuś bardzo podoba albo wręcz przeciwnie. Nie jest to samochód " jeden z wielu ". Jest ciągle rzadkością na naszych drogach i budzi zainteresowanie. To też należy uznać za duży plus.
Super niskie spalanie. Świetna dynamika jazdy
Mogła pracować by lepiej. Posiadam Forda Focusa II FL. w nim skrzynia pracuje bajecznie, więc mam odniesienie.
Tył trochę miękki przy komplecie widzów. Na większych nierównościach "dobija". Po założeniu gum dystansowych znaczna poprawa. Prowadzenie idealne. Samochód nie ma tendencji do "wykładania" się na zakrętach jest stosunkowo sztywne a zarazem komfortowe. Jak na tak małe auto miejskie jestem pozytywnie zaskoczony.
Duże lusterka. Świetne "przeszklenie". Nie mam zastrzeżeń. Super lampy i światła. Dla uniknięcia mandatów w miejsce lamp przeciwmgielnych zamontowałem światła do jazdy dziennej. Żona jest strasznie happy. Nie musi pamiętać o zapalaniu świateł a na pewno dobrze to wpłynie na kondycje aku. Tym bardziej , że to diesel eksploatowany na krótkich odcinkach. Polecam.
Miałem sceptyczne podejście do wskaźników które zostały umieszczone na centralnej części deski rozdzielczej. Teraz stwierdzam , że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Super widoczność i przejrzystość. Kierownica bynajmniej w niektórych ustawieniach nie zasłania zegarów.
Jak na diesla, bardzo szybko się nagrzewa. Bynajmniej w stosunku do Forda Focusa II FL. Odrobinę drażni brak wskaźnika temperatury silnika.
No tu Francuzi się popisali. Możliwość przesuwania tylnych foteli oraz duży zakres regulacji fotela kierowcy pozwala nam dostosować wnętrze do zaistniałych potrzeb. Kierowca bez względu na gabaryty znajdzie dogodną i wygodną pozycję za "fajerką"
Trochę słabo wyciszenie. Brak nakol tylnej osi. Przednia grodź silnika jednak silnik diesla wygłusza dobrze. Brak osłony pod silnikiem. Położenie "baranka" na wiosnę załatwi sprawę ;-)
To podstawowe kryterium jakim się kierowałem. Uzyskanie średniego spalania na poziomie 4,00 w cyklu mieszanym nie stanowi problemu. Koszty serwisu pod warunkiem, że zakupimy swoje materiały ( olej, filtry) nie należy do najdroższych. Opony ze względu na mały rozmiar też nie należą do najdroższych.
To auto można kupić z drugiej ręki za ok. 20 tyś. Nie znalazłem nic ciekawszego za te pieniądze.
Pojazd ma zrobione 20 tyś km. Do tej pory nie stwierdzono usterek.
Pojazd ma zrobione 20 tyś km. Do tej pory nie stwierdzono usterek.
Dziennik kosztów dla Renault Twingo II Hatchback 3d 1.5 dCi 65KM 48kW
6,1