Lista ocen Renault Twingo II (36) - Ergonomia

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hr'k
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Za mały zakres ustawień kierownicy. Pedały trochę za bardzo w podłodze i jazda na fotelu maksymalnie obniżonym jest trudna. Mam 180 cm wzrostu i fotel maksymalnie cofnięty. Wyższy to chyba by musiał nogi uginać, albo przesunąć mocowania fotela kierowcy. Dostępność przycisków ok. Położenie radia genialne. Licznik na środku ale zwrócony do kierowcy bardzo intuicyjny i nie ma problemu z ustawieniem kierownicy i fotela tak by widzieć wskaźniki....
~NIKI
Hatchback 3d Facelifting 1.2 16V 75KM 55kW
minusy: szerokie drzwi i przesuniety słupek do tyłu - dobra widoczność (to akurat plus) ale trudno założyć pasy bezpieczeństwa; klakson w przełączniku kierunkowskazów - zbyt łatwo, przypadkowo się włącza; twarde i wysokie siedziska foteli (trzeba uważać-łatwo uderzyć głową o karoserię przy wsiadaniu);dzwignia biegów na 5 biegu przeszkadza w obsłudze przełaczników (np wentylacji czy radia; lepszym pomysłem byłoby umieszczenie prędkościomierza w...
~neon2909@wp.pl
Hatchback 3d 1.5 dCi 65KM 48kW
Pierwszy raz jeżdżę autem z zegarem na środku deski. Świetne rozwiązanie. Wszystko bardzo czytelne i dobrze rozmieszczone. Jedyny dyskomfort to sięganie do pasów. słupek na którym są pasy jest daleko i trzeba się "nawiercić" na fotelu aby je sięgnąć. Posiadam wersje z dwoma fotelami z tyłu zamiast kanapy. Rewelacja !!!!!!! Możliwość komponowania wnętrza, przesuwania i szybkiego składania foteli niezależnie jeden od drugiego to niedoceniany...
~yogos
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Samochód mam z instalacją LPG założoną od nowości poprzez salon renault pietrzak. Sprawuje się wyśmienicie, samochód nie generuje praktycznie żadnych dodatkowych kosztów. Jedyne co się stało to maglownica przy 60 tys się \"wystukała\" ale na allegro bez problemu znalazłem oryginalną roczną z bardzo małym przebiegiem za 200 zł także części są bezproblemowe do znalezienia i bardzo tanie w stosunku do innych samochodów
~Kb
Hatchback 3d 1.2 TCe 16v 100KM 74kW
Wszystko jest na swoim miejscu, jedynie wkurza mnie automatyczna klimatyzacja, która "rządzi się" jak szara gęś nawiewami, itd. Bardzo dobrze oceniam obsługę przesuwania i składania tylnych foteli dostępną zarówno od środka jak i od bagażnika. Dzięki temu, jeśli coś nie wchodzi do bagażnika, to nie muszę wchodzić do środka, by przesunąć czy złożyć siedzenie.
~Leszek
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Wszystko na swoim miejscu. Fotele całkiem miękkie bardzo dobrze się sprawdzają na dłuższą mete. Zdarzyło mi się cały dzień spędzić za kierownicą i nie czułem zbytnio dyskomfortu. Duży plus za fotele z pamięcia ustawienia, tzn. po wpuszczeniu pasażerów na tył i rozłożeniu fotel z powrotem nie trzeba ich od nowa regulować.
~Kwiatek
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
wnętrze auta to królestwo plastiku, ale jest gustownie zrobione , w jasnych, ładnych kolorach, które sprawiają że człowiek dobrze się wewnątrz czuje, elementy z którymi ma się najwięcej styczności czyli kierownica , dźwignia skrzyni biegów są całkiem przyzwoite, reszta taka jakiej można się spodziewać w aucie za tą cenę - DOBRZE!
~Krzysztof
Hatchback 3d 1.2 58KM 43kW
z tym jest słabo - przełączniki kiepskiej jakości - szczególnie przełączniki el. szyb - umieszczone tak że nie możesz wygodzie nimi operować - wypróbuj na jeździe próbnej! (przy zamkniętych drzwiach) Miejsce na nogi pasażera - mało i pod niewygodnym kontem, a spróbuj otworzyć schowek siedząc na tym miejscu
~bjozefowicz
Hatchback 3d 1.6 16v 133KM 98kW
Jako auto miejskie posiada wszystko co w mieście może być potrzebne i nie trzeba studiować instrukcji, żeby tego używać i znaleźć poszczególne elementy. Są na swoim miejscu. No może z wyjątkiem prędkościomierza. Ale jest bardzo czytelny i jego położenie w nietypowym miejscu nie jest niczym uciążliwym.
Dziennik kosztów dla Renault Twingo II
6,1
6,6
7,3
~OstatniElement
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Większość przełączników umieszczona bardzo wygodnie - szczególnie pilot sterowania radiem pod kierownicąi przyciski od tempomatu na niej. Niewygodne jedynie włączenie tempomatu/ogranicznika prędkości - przłącznik umieszczony pod kolumną kierowniczą i obok regulacji świateł.