Lista ocen Renault Twingo II (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leszek
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Lewarek w dobrym miejscu, dość poręczny. Biegi wskakują dobrze ale mało finezyjnie. Trochę jakby topornie ale nic nie zgrzyta (nawet wsteczny). Zestopniowanie przełożeń super, tutaj na prawde duży plus, auto w miescie jest bardzo elastyczne dzieki krótkim biegom a na trasie całkiem ciche i ekonomiczne dzięki długiej piątce. Przy 100km/h mamy 3tys. obr/min także całkiem przyzwiocie. Na 5 też całkiem znośnie daje sobie rade bez redukcji.
~RS fun
Hatchback 3d 1.6 16v 133KM 98kW
U mnie przeciętna - trzeba się przyzwyczaić, że trochę \"haczy\", ale nie ma też co narzekać. W końcu to tylko Twingo, gdzie widać rządy księgowych. Skrzynia fajnie krótko zestopniowana. Bardzo przydaje się na centralnie umieszczonym obrotomierzu lampka wskazująca, kiedy zmienić bieg na wyższy. Na biegach I-III jest to przy około 6,5 tyś obrotów, na IV - 7 tys. (170 km/h), a na V nie sprawdzałem :)
~bjozefowicz
Hatchback 3d 1.6 16v 133KM 98kW
Zdecydowanie sportowa i raczej nie na autostradę. Przełożenia są krótkie i wchodzą bardzo precyzyjnie po krótkich drogach prowadzenia. Po prostu świetnie dopasowana do charakteru auta. Nie na autostradę, bo jest właśnie za krótka i przy 100km/h na V biegu jest 4000obr i zaczyna się robić głośno.
~coola
Hatchback 3d 1.2 TCe 16v 100KM 74kW
Bardzo przecietna. Toporna w uzyciu. Biegi wchodza czasem z wielkim trudem. U mnie problemem jest dodatkowo blokada skrzyni biegow montowana u dealera Renault. Jest chyba zle zamontowana i ramka ograniczajaca potrafi sie czasem przesunac.
~Rafał
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Jest krótko zestopniowana i brakuje 6 biegu w trasie, ale to w końcu autko miejskie stworzone do miasta. Jest wystarczająco precyzyjna. Głośno wchodzi wsteczny i czasami nie chce wejść, ale tylko raz na jakiś czas.
~krzysiu
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Moim zdaniem (może taki feralny model?) skrzynia tragiczna. Biegi haczą, skrzyni zdarza się trzeszczeć, baaaardzo długi skok biegów, jedynka w połowie przypadków nie wchodzi. Zdecydowanie najsłabszy element całej konstrukcji.
~Mariusz
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Przeczytałem opinię innego użytkownika, że skrzynia głośno pracuje i drga. W moim nie ma takich problemów. Jeśli zdarzy się że bieg zgrzyta albo nie wchodzi to tylko dlatego że za słabo nacisnąłem sprzęgło.
~jogi67@o2.pl
Hatchback 3d 1.6 16v 133KM 98kW
Biegi wchodzą \"krótko\" i w miarę precyzyjnie, fajnie przy tym klikając. Kilka razy zgrzytnęło przy dynamicznej zmianie z 2 na 3. Jak dla mnie dźwignia zmiany biegów jest trochę za długa.
~OstatniElement
Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW
Skrzynia ma krótkie przełożenia, co w mieście wymaga częstego wachlowania lewarkiem, za to zapewnia przyzwoitą dynamikę jazdy, i żwawe zbieranie się spod świateł.
Dziennik kosztów dla Renault Twingo II
6,1
6,6
7,3
~Mariusz
Hatchback 3d 1.5 dCi 65KM 48kW
Skrzynia biegów to jedno z większych rozczarowań. Zmiana biegów bardzo mało precyzyjna, biegi haczą. Skrzynia ma bardzo krótkie przełożenia co wpływa negatywnie na spalanie i osiągi.