Lista ocen Renault Vel Satis (68) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~misioCG
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Dużo zależy od stylu jazdy i trasy jaka pokonujesz, można zejść do 5,5l/100km i to nie jest teoretyczne gadanie tylko fakt. Średnio po dużym mieście powinno być około 9l, średnio na polskich drogach ok 7l. Oczywiście można zrobić 9-10 bez problemów, tak mi wyszło na niemieckich autostradach gdzie jechałem z prędkościami max dla samochodu, przestrzegając ograniczeń,dodam że jechałem w niedziele wieczorem i w nocy więc kompletne pustki na...
~Ignac
Hatchback 2.0T 16V 170KM 125kW
Na razie nie mam na co narzekać. Tankuję 34 litry gazu za (ok. 100zł) i robię od 270 do 320 km zależnie od dynamiki jazdy do ponownego tankowania. Przeciętne spalanie w cyklu mieszanym przy rozsądnej jeździe oceniam na: gaz 11,5l/100km, benzyna 10l/100km. Moim zdaniem nie jest to tragiczne biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z prawie 2 tonową limuzyną. Niespodzianką dla mnie był koszt opon 17 calowych - tutaj niestety trzeba trochę wydać....
~VelUżytkownik
Hatchback 3.5 V6 245KM 180kW
Części pod dostatkiem za normalne pieniądze - większość zawieszenia to espace, laguna, trafic. Paliwo jak na 3.5 litra w normie. Naprawy i przeglądy też przystępne. Części alternatywne: filtr oleju 18zł, filtr silnika i kabinowy 80-100zł, 1 litr oryginalnego oleju do skrzyni 40zł, paski alternatora i wspomagania 100zł za dwa, amortyzatory 230-300zł a oryginalne 280zł. Warto przed zakupem podróbek zadzwonić do aso i zdziwić się, jak drogie są...
~primjack@wp.pl
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
przy takim silniku i masie 1,8 t spalanie diesla malutkie , oczywiscie ceny serwisu kosmos filtr oleju 270 pln a zamiennika nikt nie robi tylko "reno" , pękła mi gumowa harmonijka łącząca tunel dolotowy powietrza srednica ok 5 cm długosc 6-7 cm cena 180 pln !!! boje sie pytac o reszte części napewno nie jest to auto dla przeciętnego kierowcy
~Emil
Hatchback 2.0 dCi 175KM 129kW
A więc tak - spalanie trasa 110km/h - około 6,5l, szybka trasa ( ponad 150km/h ) - około 8l/100km - podobnie jest w mieście, średnie spalanie - około 7,5l/100km. Przeglądy ile kosztują na serwisie - nie wiem i się nie dowiem. Wiem natomiast że koszt wymiany oleju i filtrów to 450zł ( olej Elf 5W40 ) - moje auto nie ma FAP.
~Cezary
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Jak na gabaryty, tego autka, wagę, moc i wielkość silnika, to spalanie miło mnie zaskoczyło, przy jeździe mieszanej schodzi poniżej 8 litrów. Części i przeglądy, nie wiele się różnią od innych aut, zwłaszcza w tej klasie. Wysokie koszty utrzymania to mit, mamy XXI wiek, konkurencja i dostęp do części robią swoje.
~MArio
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
No tu bywa różnie. Nie jest mało ale na swoją wagę i gabaryty to wydaje mi się że nie jest tragicznie. Miasto 9-12 zależy kto jak ciężką ma nogę a trasa jak dla mnie super bo bez oszczędzania się mi wyszło po naszych drogach 7,8. Nie wierzę że komuś spali w automacie mniej jak 8 litrów.
~Szymon
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
No cóż. Jeśli kogoś stać na auto za ponad 180 tysięcy złotych to nie liczy pieniędzy przy dystrybutorze. A poza tym to mam porównanie do Astry II mojej żony (1,7 CDTI). Spala o 2 litry średnio więcej, ale waży bez mała drugie tyle, silnik ma 55 KM więcej a o miejscu już nie wspominam.
~Grzegorz
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Uważam, że auto pomimo swoich rozmiarów pali mało. Nigdy nie udało mi się przekroczyć 9 litrów, chociaż nie jeżdżę wolno. Przy nie przekraczaniu 110 km/h (2000 obr/min) udaje się przejechać 100 km na 7 litrach co przy masie 2 ton razem ze mną uważam za sukces.
~ASebastian
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Pali tyle ile ma palic w końcu to 1800kg z 2 pasarzerami robi sie 2tony w zime średio miasto 10-11litrów. Seat w benzynie ktorego posiadałem palil w zime 7 wiec jest to adekwantne do wagi jak i gabarytów tego samochodu nic z niczego sie nie bierze :)