Lista ocen Renault Vel Satis (73) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~misioCG
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Najsłabszy silnik w tym modelu, jednak daje sobie doskonale rade, nic więcej nie potrzeba do normalnej czy dynamicznej jazdy, a jak się chcesz ścigać z pod świateł to nie ten samochód powinieneś wybrać. Kultura pracy na poziomie BMW (jest dla mnie wyznacznikiem kultury) bardzo ładnie chodzi jak na disla, w porównaniu do TDI jest o niebo cichszy i ma dużo większą kulturę jazdy, co do elastyczności to ciągnie od 1400 bardo dobrze nawet na 6...
~Seweryn
Hatchback 3.5 V6 245KM 180kW
Silnik znakomicie się spisuje w tym samochodzie. jest bardzo dynamiczny, a to tego ten dzwięk widlastej V6 - po prostu super. Przyspiesza w ciągy 7 sek do setki i jest bardzo elastyczny. Ale wskaźnik poziomu paliwa też bardzo szybko sie obniża niestey (w moim przypadku około 13~16l po mieście wychodzi). Koszty serwisowe nieźle wypadają pod warunkiem że ktos nie kożysta z ASO. W moim modelu jest silnik z Nissana 350Z - można go podtuningować...
~Emil
Hatchback 2.0 dCi 175KM 129kW
Nanjnowsza generacja silników diesla opracowana wspólnie przez Nissana i Renault. Awaryjność ? Usterki ? O co chodzi, co to jest ? 30 tyś kilometrów bez najmniejszego problemu - wymiana oleju ( 6,5l )co 15000 kilometrów, turbosprężarka chłodzona cieczą z dodatkową pompką która chłodzi turbinę przez kilka minut nawet po zgaszeniu silnika. Jest jeszcze jedna rzecz o której warto wspomnieć - rozrząd na łańcuszku - malina ;)
~mi70@op.pl
Hatchback 3.5 V6 245KM 180kW
samochód bardzo wygodny przedtem miałem voyagera 3 2.5crd myslałem że to dobre auto vel satis jest o niebo lepszy tylko mógłby mniej palić w miescie mam go za krótko aby coś się zepsuło ale przy 600 po wizycie na myjni skrzywiła się tarcza hamulcowa uważajcie aby nie chłodzić ich zaraz po jeżdzie poza tym autko bardzo ciche , wygodne fotele wielkie jak w domu
~Grzegorz
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Tylko na wolnych obrotach słychać diesla, ale po przekroczeniu 1400 obr/min brzmi pięknie. Jedna drobna awaria podciśnieniowego sterowania turbosprężarki nie zepsuje mojej opini. Silnik jest cichy i oszczędny. Moje min. zużycie oscylowało wokół 7 litrów co przy tej masie samochodu oraz wymiarach uznaję za bardzo dobry wynik.
~muerde
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Silnik bardzo elastyczny. Bardzo energicznie zbiera się z każdej prędkości a zwłaszcza w sytuacja drogowych na trasie. Jest to wersja 181 KM z turbosprężarką sterowaną elektronicznie. (w poprzednich wersjach turbosprężarka sterowana jest za pomocą podciśnienia i takiej elastyczności nie ma).
~Tasznik
Hatchback 2.0 dCi 175KM 129kW
Mam co prawda 150 km wersje 2.0dci, ale nie było jej w opcjach. Silnik radzi sobie troszeczkę gorzej niż w passacie B6, ale samochód jest sporo wiekszy. Uważam, że na prawdę jest w porządku. Kupiłem Vel Satisa ponieważ ukradli mi 1,5 rocznego VW passata i chciałem już uniknąć takich stresujacych sytuacji.
~fan motoryzacji
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Bardzo ładnie zapala nawet na dużych mrozach. Padła narazie tylko jedna świeca żarowa koszt ok 23 zł(w hurcie)Jeżdzę na bardzo dobrym i niedrogim oleju COMMA specjalnie do pompowtrysków lecz po uruchomieniu zawsze mu daję ok 2 min na pracę na wolnych obrotach i to się opłaca.
~VELlepiejNIE
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Silnik posiada wystarczającą moc aby poruszać się i wyprzedzać bez większych problemów. Kultura pracy średnia ale da się wytrzymać. Jedynym jego poważnym mankamentem jest jego nieprzeciętna awaryjność. Jadąc autostradą bałem się czy wytrzyma trudy podróży.
~zadowolony z Vel Satisa
Hatchback 2.0 T 163KM 120kW
Mechanika rodem z Laguny i Espasa. Czasami coś trzeba wymienić, ale w którym aucie się tego nie robi? Części są tanie i łatwodostępne. Każdy mechanik sobie poradzi z naprawą, o ile jest mechanikiem a nie partaczem