Ocena kierowcy - Rolls-Royce Phantom Limuzyna SWB

Rolls-Royce Phantom Limuzyna SWB 6.7 460KM 338kW od 2003 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Oświetlenie wnętrza
Karoseria : Rysa na \"Spirit of Extasy\". Figurka się rozpadła
Układ hamulcowy : Potrafi piszczeć przy zjeździe z ostrej górki
Generalnie to auto marzeń. Ale...nawet najpiękniejsze kobiety czy najpiękniejsze koty mają swoje kaprysy. Ten ma...niekoniecznie tanie.
Pracuje dobrze, nic nie strzela. Elastyczny. Niesamowicie szybko nabiera mocy i prędkości. Dobrze też stoi jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne jak olej czy paliwo. Wbrew kolosalnym wymiarom, to nie jest specjalnie żarłoczny smok na paliwo
nie czuć zmiany biegu. Szybciej działa na manetkach niż na automacie. Jak chcesz szybciej jechać, przełącz na manualny tryb i można się od razu poczuć jak w sportowym wozie, bo wtedy też twardnieje zawieszenie.
trochę twardo na wybojach. Na gładkich drogach jedzie jak maszyna. Jeszcze nie rozwaliłem zawieszenia na tych polskich kiepskich drogach
Jak na tak piekielnie długie auto, nieźle. Nieźle...chyba że ma się to co ja, czyli ściankę oddzielającą przedziały przedni od tylnego. Bajecznym udogodnieniem wtedy jest kamera cofania. Natomiast ciemne szyby nie przeszkadzają w niczym. Gorzej, jak rozłożysz wewnętrzne zasłony
Trochę ciekawie. Niektórych elementów trzeba się naszukać, bo są skrzętnie poukrywane pod pięknym drewnem deski rozdzielczej. Natomiast jak się już to wszystko odsłoni, całość jest jak na dłoni. Inżynierowie lotniczy powinni się uczyć
Tutaj po prostu projektanci machnęli przestrzeń jak z bajki. Zwłaszcza, że mam tą wersję Extended Wheelbase i z oddzielonymi tylnymi fotelami. Można spokojnie jechać nie obawiając się z przodu o miejsce a z tyłu o ewentualność uderzenia w ściankę.
jak przystoi na taką klasę. Silnik oczywiście troszkę słychać, ale...na postoju to po prostu milczy jak grób.
Zależy co padnie, bo jak jest to jakaś droższa część elektroniczna czy niesamowicie wydajna klimatyzacja, to potrafi potrzepać po kieszeni. Na szczęście nie porysowałem dwuczęściowego lakieru ani jakiejkolwiek inkrustacji drewna, bo...to podobno kosztuje, zwłaszcza jak chcesz złote inkrustacje w drzewie.
Tak jak ma być, tak jest. Tutaj nie ma taniochy. Technika, materiały na najwyższym poziomie.
No...może raz rozpadł mi się osławiony zegarek. A tak...mam wrażenie, że niektóre elementy są tak delikatne jak przysłowiowa pupa niemowlaka.
Mówię...raz mi posypał się kompresor klimatyzacji. W tym aucie to problem, bo trzeba wtedy wymienić też rozdzielacz powietrza na tył. No i padło też całe oświetlenie wnętrza

Pb - zużycie paliwa dla silnika 6.7 460KM 338kW [l/100km]

18,5