Ocena kierowcy - Rover 200 III

dorete, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Rover 200 III 1.4 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : duże wyposażenie jak na cene 4-5 tys.
Autko bardzo fajne ale kupując je jeszcze raz na pewno zwracałabym uwage na wyposażenie, pojemność silnika. Po prostu chętnie je wymienie na rovera 25 z silniem diesla. Mam nadzieje ze ten modem będzie lepiej wykonany pod względem jakości np plastików w środku, wyciszenia.
Silnik jak na 75KM wydaje mi się że powinien być bardziej zrywny. Ale mogę się mylić. W koncu wcześniej jeździłam fiestą z 2004roku z silniekim 1,4 TDI. Przy obrotach 3000-4000 uważam że w miare dobrze sobie radzi z przyspieszeniem.
Ja jestem średnio zadowolona z tej skrzyni biegów. Czasami potrafi mi np wyrzucić bieg, albo np. wsteczny nie zawsze chce wejść. Auto jest sprawne bo sprawdzanie u mechanika. Chociaż możnaby mu dopracować pare szczegółów.
Autko dobrze się trzyma drogi, wspomaganie dobrze się sprawuje. Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń.
Widoczność dobra, na poczatku nie mogłam się przyzwyczaić do widoczności w tylnej szybie ale już to opanowałam.
Dostosowanie auta do użytkowników dobre. Nawet bardzo dobre. Wszystko jest pod ręką. Chociaż zmieniłabym np zamykanie drzwi (takie jak w fieście z 2004r) zarówno z zewnatrz auta jak i w środku.
Autko w miare szybko się nagrzewa, więc zimną nie ma zbytnio problemu. Latem jeszcze nie wiem jak wygląda sytuacja.
Nie mam zastrzeżeń.
Wyciszenie pozostawia wiele do zyczenia. DO tego coś mi wpada w rezonans (pewnie rura wydechowa, tylko nie wiem co jest tego przyczoną) i pare elementów mi brzęczy w aucie (pewnie dałoby rade pozbyć się tego kłopotu stosując maty bitumiczno filcowe - ale komu się chce w to bawić).
Spalanie w moim aucie też pozostawia wiele do życzenia. 10 litrów w mieście to troszkę przesada jak na taki mały silnik. Myślę że i powoli bede skłonna na zmiane tego auta na kolejnego rovera ale tym razem 25 w dieslu. Ale do tego momentu postaram się coś zrobić z obecnym by poprawić sobie komfort jazdy oraz spalanie. Gdyby ktoś jak pomóc z wyciszeniem i co dałoby efekt takiego wyciszenia jak np w oplu omega byłabym wdzięczna (dorete@poczta.fm).
Jak na razie nic nie wymianiałam w nim. Chociaż klocki hamulcowe, oleje, filtry i może pompe wspomagania wpadalby wymienić.
Jak na razie nie miało to autko żadnych usterek.
Dziennik kosztów dla Rover 200 III 1.4 i 75KM 55kW
Rover 200 III